Facebook Google+ Twitter

Szczecin Wenecją północnej Europy

Dzisiaj po południu prezydent miasta Szczecina Piotr Krzystek zaprezentował utrzymywaną w głębokiej tajemnicy, nową wizję rozwoju miasta do roku 2050. Według hasła przewodniego Szczecin ma się stać zieloną Wenecją północnej Europy.

Budowę szczecińskiej Wenecji już rozpoczęto. / Fot. WincentyWedług projektu ulice Szczecina zostaną zastąpione kanałami, a ruch miejski będzie się odbywał za pomocą mini-promów, łodzi, ewentualnie gondol, jachtów i żaglówek. Szczecin ma zostać zamieniony w Floatig Garden, a jednocześnie w największą i najnowocześniejszą marinę na Bałtyku. Każde osiedle stanie się jednym pływającym ogrodem, przedzielonym kanałami z wodą, służącymi do transportu i komunikacji.

Śródodrze i pływające wyspy mają stać się naturalnym centrum życia szczecinian. Każde osiedle ma mieć nowoczesne i funkcjonalne przystanie promowe i jachtowe, osiedla mają też zostać połączone za pomocą nowoczesnych wiszących mostów.

- Dziś pokazujemy coś, co może wydawać się nierealne, ale jutro stanie się faktem - stwierdził prezydent Piotr Krzystek. Prace nad projektem trwały pół roku i obejmowały m.in. badania postrzegania Szczecina przez Polaków i cudzoziemców, opracowanie systemu identyfikacji wizualnej oraz wizji nowego miasta. Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na 2010 r, zakończenie w 2050 r. Szkoda, że nie wszyscy doczekamy realizacji tego arcyciekawego projektu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda kasy na takie fikcje. Komu przeszkadzały czerwone autobusy i polska nazwa Szczecin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A już się ucieszyłam , że włodarze Szczecina się obudzili.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To był oczywiście prima aprilisowy żart. Ulice w Szczecinie nie zostaną zastąpione kanałami, ale planowane pływajace ogrody, to prawdziwa, niewykonalna wizja zarzadu miasta dla rozwoju Szczecina do 2050 r, tak nierealna jak projekt zwycięzcy konkursu "Skrzydła dla Szczecina" z 2002 r - pływajace po Odrze gondole i latarnia morska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.