Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Willa Lentza zaprasza na e-przechadzkę

  • R. W.
  • Data dodania: 2010-09-17 10:14

Niezwykła willa Augusta Lentza w Szczecinie, od niedawna istnieje również jako obiekt wirtualny. Zabytkowa sceneria rezydencji może cieszyć oko każdego internauty. Wszystko za sprawą specjalnej aplikacji 3D.

Willa Lentza powstała w latach 1888-1889 i stanowiła wizytówkę ekskluzywnej dzielnicy Szczecina- „Westend”. Od ponad roku należy ona do SZCZECIN 2016- samorządowej instytucji kultury, która odpowiada za projekt „Szczecin– Europejska Stolica Kultury 2016”.

Willa Lentza / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Szczecin_al_Wojska_Polskiego_84_Willa_Lentza.jpgWirtualna Willa Lentza składa się z 14 scen, które ukazują budynek od zewnątrz, jak też od wewnątrz. Panorama rezydencji została wykonana w wysokiej rozdzielczości w technice High Dynamic Range. Umożliwia to oddanie nawet najmniejszych szczegółów obiektu, bez względu na jego poziom naświetlenia.

Aplikacja oddaje do dyspozycji e-turysty m.in. przestrzeń XIX-wiecznej sali balowej oraz jadalni, charakteryzujące się rzeźbionymi w drewnie wykładzinami sufitów i nietuzinkowymi boazeriami, a także (co powinno najbardziej cieszyć) „pokój mauretański", wzorowany na XIV-wiecznym pałacu kalifów w Hiszpanii. - Każde pomieszczenie ma coś w sobie. Willa nie posiada miejsc, które nie urzekłyby każdego – mówi Ewelina Kołogrecka– fotograf w projekcie Go360.

Prace nad projektem trwały przez dwa sierpniowe tygodnie. Dzięki temu udało się uwydatnić wszelkie wizualne atuty Willi Lentza. Jest to jak do tej pory najbardziej rozbudowany projekt realizowany przez Go360. - Natknęliśmy się na to miejsce przypadkiem– w ramach „Nocy Muzeów”. Podczas jej zwiedzania urzekła ona nas w zupełności[/i]– mówi Piotr Prokop– projekt manager Go360. - Większość tego typu budynków jest we władaniu prywatnych właścicieli. A dzięki temu projektowi mieszkańcy Szczecina oraz innych polskich miast mają możliwość zwiedzania rezydencji oraz poczucia namiastki jej klimatu – dodaje Arkadiusz Bajowski – współzałożyciel projektu Go360.

Spacer po Willi Lentza można odbyć pod tym adresem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.