Facebook Google+ Twitter

Szczecin wystąpił o miano nie tej stolicy co trzeba?

Zarządowi Szczecina nie można zarzucić braku ambicji. Najpierw wziął się za planowanie odległej przyszłości Szczecina „Floating garden –Stsetsin 2050”, następnie wystąpił o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 dla Szczecina.

Centrum Szczecina: Jasne Błonia / Fot. Wincenty SadowskiDzisiaj strategia marki „Floating garden” jest znana co najmniej w całej Polsce, a nad nominacją Szczecina na ESK 2016 siedzi w pięknej wilii Leentza grono urzędników kombinujących, co tu wymyślić, aby uczynić Szczecin Europejską Stolicą Kultury w 2016 r. Wypowiadałem się na ten temat kilkakrotnie, więc nie będę się powtarzał, dodam tylko skromnie, może Szczecin wystąpił z ubieganiem się nie o tę stolicę.

No bo po co Szczecin walczy o ESK 2016, w twardej konkurencji z Warszawą, Poznaniem, Gdańskiem, Lublinem, Toruniem i Łodzią, z nikłymi szansami na sukces, jeżeli miałby o wiele większe szanse o ubieganie się o tytuł Europejskiej Zielonej Stolicy w 2012 i 2013 r. Okazało się, że Łódź i Toruń były bardziej przewidujące albo bardziej przedsiębiorcze i ubiegają się o ESK 2016 i EZS 2012 i 2013.

Chyba zarząd Szczecina przespał możliwość zgłoszenia Szczecina do tytułu Europejskiej Zielonej Stolicy. Szczecin, miasto zieleni i wody, miałby wielkie szanse ubiegania się o ten prestiżowy tytuł, powiązany zresztą z nagrodą Komisji Europejskiej, za miasto przyjazne środowisku.

Szczecin na pewno jest miastem przyjaznym środowisku, o czym świadczy choćby ostatnia decyzja zarządu, o zaprzestaniu wywożenia pryzm śniegu z centrum miasta na składowisko przy jeziorze Dziewoklicz, w trosce, że śnieg z solą zanieczyści środowisko jeziora.

Szkoda tej przespanej przez Zarząd Miasta szansy na stolicę dla Szczecina.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

No, tutaj trafiłeś w sedno.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Do zadań przyszłego ogrodnika m. Szczecina należeć będzie m.in.: nadzór, konserwacja, bieżące utrzymanie i rozwój terenów zielonych – informuje Tomasz Klek, rzecznik magistratu. - Ogrodnik będzie kierował zespołem, w którym znajdą się osoby z wykształceniem przyrodniczym i architekci krajobrazu. Powołanie funkcji ogrodnika wpisuje się w markę Szczecina, która eksponuje jako walory miasta zieleń i bogactwo przyrodnicze". Nie ma ogrodnika, nie było zgłoszenia?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeżeli ktoś z moich tekstów wyniósł by przepuszczenie, że jestem przeciwnikiem ESK 2016 dla Szczecina, to od razu dementuje. Jestem wielkim zwolennikiem uzyskania dla Szczecina tego zaszczytnego tytułu a moje teksty miały zmobilizować ludzi odpowiedzialnych za przygotowanie aplikacji i projektu programu działań w tym kierunku, do jeszcze większej aktywności i pracy. Zmieniony przez redakcję tytuł "Szczecin wystąpił o miano nie tej stolicy co trzeba?" (orginał "Nie ta stolica?"), może trochę mylić. Jedno jest pewne, że po drodze mogliśmy jeszcze zdobyć Europejską Zieloną Stolicę (naprawdę duża szansa), ale nikt nie wystąpił o ubieganie się o nią.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba bardziej by pasował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tytuł orginału: "Nie ta stolica"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.