Facebook Google+ Twitter

Szczecin z wieży katedralnej. Zdjęcia część druga

Szczecin z wieży katedralnej od strony zachodniej, południowej i północnej. Czeka mnie wycieczka na 22. piętro do Pazima, najwyższego wieżowca w Szczecinie i do wieży Zamku Książąt Pomorskich, aby pokazać piękno miasta.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Fot. Zdzisław Sadowski
Fot. Zdzisław Sadowski


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

LKA
  • LKA
  • 22.07.2012 19:22

Powtórzę , mój program w komputerze okropnie zniekształca wyrazy .Napisze uważniej .
,
Szczecin to jest przepiękne i z wielka historia miasto.Czesto mówi sie ,że to było miasto niemieckie .To jest błąd!To jest miasto z duszą i bardzo skomplikowaną historią .Według mnie najbardziej pasuje do Księstwa Pomorskiego.Pierwszym pisanym śladem władców pomorskich jest wzmianka z 1046 o księciu Siemomyśle (Zemuzil dux Bomeranorum). Kronika Galla Anonima (napisana w 1113) wspomina kilku książąt pomorskich: Świętobora, Gniewomira i nie nazwanego księcia obleganego w Kołobrzegu.Jednak najbardziej rowniez do Słowian ,Gryfitów .Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę sukcesów w opisie tego miasta .Może będzie kiedyś stolicą niezależnego państwa , księstwa SZCZECIŃSKIEGO .Szczecin a nawet wieś Kołbacz najbardziej pasuje do niezależnego autonomicznego , starego już państwa szczecińskiego.Książę Barnim był doskonałym przywódca i reprezentantem niezależności od wszystkich sąsiednich państw albo książę Bogusław X.
Pyrzyce,koniecznie bym włączył do granic tego Szczecińskiego Państwa na Pomorzu Zachodnio-Pomorskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń
LKA
  • LKA
  • 22.07.2012 19:16

Szczecin to jest przepiękne i z wielka historia miasto.Czesto mówi sie ,że to było miasto niemiecvkie .To jest błąd!To jest miasto z duszą i bardzo skomplikowana historia .Według mnie najbardziej pasuje do Księstwa Pomorskiego.Pierwszym pisanym śladem władców pomorskich jest wzmianka z 1046 o księciu Siemomyśle (Zemuzil dux Bomeranorum). Kronika Galla Anonima (napisana w 1113) wspomina kilku książąt pomorskich: Świętobora, Gniewomira i nie nazwanego księcia obleganego w Kołobrzegu.Jednak najbardziej rowniez do Słowian ,Gryfitów .Serdecznie Pana pozdrawiam i życzę sukcesów w opisie tego miasta .Może będzie kiedyś stolicą niezależnego panieństwa , księstwa SZCZECIŃSKIEGO .Szczecin a nawet wieś Kołbacz najbardziej pasuje do niezależnego autonomicznego , starego już państwa Szalińskiego.Książę Barnim był doskonałym przywódca i reprezentantem niezależności od wszystkich sąsiednich państw.Pyrzyce koniecznie bym włączył do granic tego Szczecińskiego Państwa na Pomorzu Zachodnio-Pomorskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zobacz: Szczecin z wieży katedralnej cz II.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.