Facebook Google+ Twitter

Szczecin z zastępczym dworcem kolejowym

Zastępczy (tymczasowy) dworzec kolejowy Szczecin Główny, będzie obsługiwał podróżnych podczas przebudowy dotychczasowego obiektu, która ma potrwać do końca 2015 r.

Zastępczy (tymczasowy) dworzec kolejowy Szczecin Główny / Fot. Grzegorz SadowskiOd tego weekendu, dworzec Szczecin Główny, po przeprowadzce działa w dawnej zajezdni tramwajowej (ostatnio Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Rozwoju Gospodarczego tj. Szczecińskie Centrum Przedsiębiorczości), po drugiej stronie ul. Kolumba, pod nr 86. Przebudowywany budynek dworca będzie nieczynny, więc stacyjne wejścia na perony i perony przeniesiono w obręb kładki dla pieszych nad peronami.

Inauguracja dworca z udziałem telewizji / Fot. Grzegorz SadowskiO przeprowadzce dworca informuje kilka tablic, które informują o tym jak dojść do dworca zastępczego (tymczasowego) i do przeniesionych peronów dworcowych. Informacją o zmianach służą mobilni informatorzy kolejowi, w kamizelkach z napisem "Zapytaj mnie dworzec", oraz dziesiątki ulotek z mapą rozdawanych podróżnym. W zastępczym dworcu Szczecin Główny podróżni mają do dyspozycji 7 kas, dwa biletomaty, punkt informacji i poczekalnia.

Wnętrze dworca tymczasowego / Fot. Grzegorz SadowskiW budynku dworca zastępczego otworzyły swoje podwoje lokale gastronomiczne, kantory, stoiska z prasa, sklep spożywczy itp. O ile przeniesienie kas, poczekalni, lokali, sklepów, udało się na czas, o tyle nowa organizacja ruchu w obrębie dworca zastępczego nie została dopracowana. Przede wszystkim nie wprowadzono parkowania samochodów osobowych na pustych placykach wzdłuż ulicy Kolumba, aby zlikwidować parkowanie po obu stronach ulicy (co udrożniło by przejazd ul. Kolumba), nie przeniesiono przystanków tramwajowych i niektórych autobusowych) w obręb zastępczego dworca, więc podróżni muszą dojść na piechotę od przebudowywanego do zastępczego dworca.

Miejmy nadzieje, że służby odpowiedzialne za organizacje ruchu w obrębie dworca zastępczego (tymczasowego) będą na bieżąco interweniować i zmieniać niespójną i uciążliwą dla pasażerów organizację ruchu i zatrzymań (przystanków).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ale są już przystanki tramwajowe przy dworcu tymczasowym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na żadnym z peronów nie ma toalety, a teraz do dworca jakby dalej. Ktoś może nie zdążyć!.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.