Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Zalane piwnice przy ulicy Wiszesława

Późną jesienią pracownicy Zieleni Miejskiej Szczecin wycięli trzy wysokie topole rosnące nad kanałem ściekowym przy ulicy Wiszesława, prawdopodobnie ze względu na niebezpieczeństwo jakie stanowiły dla ruchu spróchniałe topole.

Połamane gałęzie topól po wichurze / Fot. Zdzisław SadowskiI to mógłby być koniec tematu, jednak pracownicy "Zieleni" nie ścięli topól do końca, lecz zostawili ok. 5-metrowe pniaki, nie wspominając o tym, że odcięte konary i pniaki wrzucili do kanału ściekowego, powodując efekt bobrzej tamy. Jednak póki nie było większych roztopów, woda mogła ściekać i nic się nie działo.


Pniaki pozostawione po ścięciu topól / Fot. Zdzisław SadowskiDopiero dzisiaj, gdy roztopy ruszyły pełną parą, pompa wypompowująca wodę z piwnic przy ul. Wiszesława nie nadążyła odprowadzać wody zalewającej piwnice, tym bardziej, że odpływ jest utrudniony przez tamę zbudowaną w kanale przez nieodpowiedzialnych pracowników Zieleni Miejskiej - Szczecin.

Tama na kanale ściekowym / Fot. Zdzisław SadowskiWoda nie dość, że zalała piwnice, zaczęła się też wylewać na chodnik przy budynkach na ul. Wiszesława. Do wypompowania wody z piwnic i chodnika konieczne było skierowanie samochodowej motopompy, jednak mieszkańcy bloków ponieśli dotkliwe straty, tym bardziej, że nie wszystkich stać na ubezpieczenie przed zalaniem piwnicy.

Zalane chodniki ul. Wiszesława / Fot. Zdziław SadowskiZachodzi też pytanie, czy ubezpieczyciel będzie ścigał winnych tej sytuacji, czy nie będzie sobie zawracał głowy takimi „drobiazgami” i wypłaci ubezpieczenie za zalane piwnice.

Ps. Przepraszam za jakość zdjęć, ale nie zwróciłem uwagi, że obiektyw aparatu jest zaparowany.


Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Zobacz artykuł: Szczecin. Zalane piwnice na ul Wiszesława

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.