Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Zamkowe spotkania z psychologią i sztuką

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2015-03-03 20:46

10 marca o godz. 17.30 w sali królowej Katarzyny Leszczyńskiej na Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie odbędzie się spotkanie z aktorem Janem Nowickim.

 / Fot. mat. organizatoraGościem Michała J. Kaweckiego, psychologa terapeuty, będzie znakomity polski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny Jan Nowicki, związany od lat z „Piwnicą pod Baranami”.

Panowie będą rozmawiać o kobietach i miłości. Publiczność, która przybędzie na to spotkanie, będzie miała okazję usłyszeć m.in. oryginalne opowieści sięgające starych dobrych Piwnicznych czasów, kiedy to Piotr Skrzynecki wyczarowywał piękne światy w ponurej rzeczywistości PRL-u.

Tak aktor mówi o sobie: „Jestem w każdym wieku – miłe Panie. Bywam na przemian stary i młody. Dobry albo zły. Zupełnie jak Wy. Mogę, jeśli zechcę, być: rybą, ptakiem, kobietą, bądź siekierką. Fruwam sobie – za pan brat – z wiatrem wywracającym okręty. Razem ze słońcem wypalam trawy. Skryty w tykaniu ściennego zegara odmierzam Wasz drogocenny czas. Jestem lękiem pozbawionym (w jakimś sensie) skóry, krwi i kości. Strachem, bez którego niepodobna żyć. Ciągle czymś zajęty. Zamyślony. Przeważnie rozbawiony. Ale także smutny. Co wy byście beze mnie zrobili?”

Spotkaniu towarzyszyć będzie mini recital akordeonowy w wykonaniu Krzysztofa Baranowskiego. Po spotkaniu Jan Nowicki będzie podpisywał swoje książki: „Białe walce” oraz „Mężczyzna i one”.

Zobacz również "Dziewczyny, bądźcie dla nas dobre ..."

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Dobrze wiedzieć wcześniej, by móc sobie zaplanować wieczór i bilety nabyć (w cenie 8 zł). Szkoda, że mi termin nie pasuje, bo bym tam zawitala.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Och. jak ja bym chciała być na takim spotkaniu.
Jak to dobrze , że odpowiednio wcześniej o tym informujesz...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.