Facebook Google+ Twitter

Szczecin złożył aplikację do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury

W sali kominkowej w Obserwatorium Kultury odbył się 30 sierpnia briefing z okazji z złożenia przez Szczecin aplikacji do konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku.

Szczecińska aplikacja / Fot. Wincenty SadowskiW briefigu uczestniczyli w nim: Marek Sztark dyrektor "Szczecin 2016", Piotr Krzystek prezydent Szczecina i Krzysztof Soska wiceprezydent miasta, zaproszeni goście i media. Marek Sztark przedstawił potwierdzone zgłoszenie szczecińskiej aplikacji z datą 27 sierpnia 2010 r.

W krótkim wystąpieniu Marek Sztark stwierdził, że szczecińska aplikacja: „może być jednym z najciekawszych projektów konkursowych”. Przypomniał, że o tytuł ESK 2016 walczymy z 10 innymi miastami. Podziękował inicjatorce szczecińskich starań o ESK 2016 Annie Suchockiej, wręczając jej jednocześnie pierwszy egzemplarz aplikacji.

Poinformował też, że na ogłoszony przez instytucję kultury "Szczecin 2016" konkurs na projekty wpisujące się w obchody Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku w Szczecinie. wpłynęło ponad 200 propozycji, z czego 105 pochodzi z zagranicy. To projekty imprez, wydarzeń, które miałyby odbyć się w Szczecinie w 2016 roku.

Wręczenie I egzemplarza aplikacji Annie Suchockiej / Fot. Wincenty SadowskiPo krótkich wystąpieniach prezydenta Piotra Krzystka i wiceprezydenta Krzysztofa Soski, dyrektor Marek Sztark przedstawił wizualizację zawartości opracowania. Aplikacja składa się z trzech części: wstęp, odpowiedzi na pytania i załączniki. W załącznikach zawarte jest Obserwatorium Kultury z programem badawczym, inwestycje kulturalne Szczecina oraz strategia pozyskiwania funduszy.

Dyrektor ESK Marek Sztark zaapelował do zebranych o nie komentowanie szczecińskiej aplikacji przed 15 października. W połowie października w ministerstwie będzie prezentacja wszystkich miast, które walczą o tytuł. Każde z nich będzie miało 30 minut na omówienie projektu i 45 minut na odpowiedzi na pytania. Pod koniec roku, będą ogłoszone wyniki polskiej selekcji wstępnej.


Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Dyrektor Szczecin 2016 Marek Sztark poprosił zebranych aby do połowy października (terminu prezentacji miast przed komisją konkursową) nie komentować zawartości merytorycznej aplikacji, chociaż jej egzemplarze zostały przekazane przedstawicielom mediów. W czasie pytań i oświadczeń (jeszcze przed przejrzeniem szczecińskiej aplikacji) zadałem pytanie, kto robił zdjęcia do szczecińskiej aplikacji, okazało się że wykorzystano zdjęcia 6 fotografów. To już mnie zaniepokoiło, dlatego przejrzałem egzemplarz aplikacji. Nie będę w związku z prośbą dyrektora Marka Sztarka, komentował zawartości merytorycznej aplikacji, wypowiem się tylko o szacie graficznej aplikacji.
Od razu rzuca się w oczy brak kolorowych zdjęć (np.: z lotu ptaka) Szczecina, które mogły by oddać piękno naszego miasta. A jeszcze w marcu w tekście do MM Moje Miasto: „ESK 2016: Boję się, że....” pisałem „Boję się, że do szczecińskiej aplikacji nie załączymy zdjęć Szczecina z lotu ptaka z szczególnym uwzględnieniem gwiaździstego układu naszych placów, Jasnych Błoni, nie podkreślimy wyjątkowości tego miasta na styku dwóch europejskich kultur, nie pochwalimy się dorobkiem niemieckich mieszkańców Szczecina”.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chociaż Szczecin - Wrocław to dwa bratanki (w sierpniu 1980 r wrocławski MKS dołączył do szczecińskiego), to nie znaczy że nie możemy pokojowo rywalizować. Oby to było któreś z naszych miast.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cóż, konkurs otwarty. A Wrocław już hotele dla gości szykuje:). Zdzisławie, przyznaj:), że się ze mną zgadzasz:).

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.