Facebook Google+ Twitter

Szczecin. Zmiany komunikacyjne w dniu Wszystkich Świętych

W Szczecinie w dniu Wszystkich Świętych będzie obowiązywał zmodyfikowany rozkład jazdy, zmianom ulegną też trasy niektórych linii, część ulic będzie zamknięta dla samochodów.

W okresie Zaduszek zostanie zamknięta część ulic przylegających do cmentarzy, zostaną wprowadzone ograniczenia prędkości, ulice będą jednokierunkowe oraz utworzone zostaną dodatkowe przystanki i punkty dystrybucji biletów. Również, jak co roku, w rejonie cmentarza będzie zwiększona liczba policjantów oraz pracowników z ramienia ZDiTM.

- W okresie Wszystkich Świętych zapotrzebowanie przewozowe jest duże - stwierdziła rzecznik ZDiTM Marta Kwiecień-Zwierzyńska. - Kieruje się do obsługi cmentarzy zdecydowanie większą ilość taboru zarówno autobusowego, jak i tramwajowego.

W praktyce oznacza to dość istotne zmiany komunikacyjne, szczególnie w rejonie Cmentarza Centralnego, trzeciego pod względem wielkości w Europie.

W piątek 30 października na wszystkich liniach (prócz linii 67) będzie obowiązywał powszedni rozkład jazdy. Niewielkie zmiany nastąpią także w przypadku linii D 53 i 64. W sobotę, 31 października na wszystkich liniach oprócz 53, 51, 60, 64, 107, których trasy i rozkłady ulegną zmianie, pojazdy będą kursowały jak w soboty. W niedzielę także obowiązuje sobotni rozkład, ale modyfikacjom ulegnie kursowanie linii: tramwajowych 8, 6, 12 i autobusowych 53, D 53, 60, D 60, 107, D-8, 61, 64, 67 S, D 67, 102, 107.

Zmiany w rozkładzie jazdy w dniu 1 listopadaW poniedziałek wszystkie linie, wedle dostępnych informacji, powinny funkcjonować już normalnie. Więcej szczegółowych informacji o zmianach kursowania poszczególnych linii można znaleźć w załączonym dokumencie ZDiTM.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.