Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

12454 miejsce

Szczecin. ZUK, nie dba o wygląd Cmentarza Centralnego?

Kiedyś ZUK (Zakład Usług Komunalnych) oddzielał poszczególne kwatery cmentarne żywopłotami, a szczególnie zaniedbane groby doprowadzał do jakiego takiego porządku.

Groby na dawnym Poligonie, tak zarośnięte chaszczami, że ledwo widać krzyże / Fot. Zdzislaw SadowskiDzisiaj żywopłoty ograniczające sektory (kwatery) cmentarne poszły w zapomnienie a na nowych i stosunkowo nowszych kwaterach (na dawnym Poligonie i od strony ul. Mieszka I), spoza chaszczy i zielska ledwo widać krzyże. Rozumiem, że jest jakiś mały procent zmarłych pochowanych na koszt miasta, o groby których nikt nie dba (dlaczego nie dba ZUK?), ale skąd się wzięły całe obszary zaniedbanego Cmentarza Centralnego?.

Zaniedbane groby / Fot. Zdzisław SadowskiCmentarz Centralny jest jedną z chlub Szczecina, dlatego odwiedzają go też przyjezdni i turyści i to co tam widzą nie przysparza miastu splendoru. Jeszcze jako tako zadbane są Kwatera zasłużonych, Kwatera Wojenna, otoczenie cmentarnych pomników, zabytkowe nagrobki i groby z czasów komuny, otoczone żywopłotami. Jenak przyjezdni chcą przede wszystkim odwiedzić groby swoich niedawno zmarłych krewnych, którzy są niestety pochowani już na nowych kwaterach.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.