Facebook Google+ Twitter

Szczecin: Związkowcy pod biurem PO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-18 12:47

Kilka tysięcy związkowców, przede wszystkim z firm i przedsiębiorstw Pomorza Zachodniego demonstruje w Szczecinie w obronie miejsc pracy.

Pochód dotarł do Placu Grunwaldzkiego. Tu, przed biurami poselskimi PO związkowcy zabili deskami wejście do budynku. Manifestujący obrzucili budynek jajkami i petardami.

Demonstranci podkreślili, że będą bronić swych miejsc pracy i swojej przyszłości. Przeciwstawiają się również polityce obecnego rządu.

Przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek ogłosił, że dzisiejsza demonstracja w Szczecinie jest pierwszą z zaplanowanych przez "Solidarność" manifestacji w obronie praw pracowniczych i związkowych. Będą one przebiegać pod wspólnym hasłem Krajowych Dni Protestu.

Wczoraj, szef zarządu regionu Mieczysław Jurek zapowiadał przyjazd 100 autokarów z całej Polski, którymi mieli przybyć górnicy, energetycy, przedstawiciele zbrojeniówki.

Musieliśmy tu przyjechać - mówi związkowiec Jan Polak z Zarządu "Solidarności" regionu Podbeskidzia. Jak zaznacza, sytuacją stoczniowców nikt się nie przejmuje, a rząd Tuska oszukuje społeczeństwo i przygotowuje się do kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Jan Polak dodaje, że likwidacja stoczni pociągnęłaby za sobą upadek wielu innych zakładów w kraju. Zapewnił, że dzisiejsza manifestacja ma charakter pokojowy i że związkowcy chcą nią pokazać, że nie są rozrabiakami, ale ludźmi walczącymi o interes Polski.

"Solidarność" jest zaniepokojona szacunkami, które przedstawia gazeta "Rzeczpospolita". Według przedsiębiorców w ciągu najbliższego roku 66 tysięcy osób straci pracę, z czego dwa tysiące w Szczecinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.