Facebook Google+ Twitter

Szczecinianin Kościuszko debiutuje - Here Comes The Silent Dusk

Jakub Kościuszko– utalentowany i nagradzany gitarzysta ze Szczecina, absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej oraz Royal Conservatory w Hadze, wydaje na dniach płytę. Będzie ona premierą fonograficzną utworów Marka Pasiecznego. Zapraszam!

Cover płyty / Fot. Materiał promocyjnyUtwory Marka Pasiecznego są obecnie jednymi z najchętniej wykonywanych za granicą spośród twórczości polskich kompozytorów młodego pokolenia. Jest to muzyka, której korzenie tkwią w twórczości Pata Metheny'ego i jazzowej harmonii, jednak z czasem ewoluowała dzięki błyskotliwemu wykorzystaniu polskich motywów folklorystycznych i operowaniu współczesnym językiem muzycznym.

Płyta pojawi się w dystrybucji nie tylko w Polsce ,ale też w: USA , Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii i Hiszpanii. Premiera tego krążka będzie miała miejsce 10 kwietnia. Pojawi się ona nakładem wytwórni Jakuba Kościuszko– QBK.

zdjęcie Jakuba Kościuszko / Fot. Materiał promocyjny- Zdecydowałem się nagrać płytę z muzyką Marka Pasiecznego, ponieważ znajduję w niej niesamowitą świeżość pomysłów – wyjaśnia Jakub Kościuszko – Jest ona zupełnie wyjątkowa na tle całego repertuaru na gitarę, zachowując idealne proporcje między brzmieniem współczesnym i impresjonistyczno-jazzowym. Kompozytor nie stara się zaszokować słuchacza i wykonawcy - prowadzi go pewną ścieżką ukazując fantastyczne muzyczne przestrzenie. Czuje się, że ta muzyka cały czas oddycha.

Album „Here Comes The Silent Dusk” Jakuba Kościuszko jest jednym z kilkunastu projektów współrealizowanych z marcowej odsłony "Mikrowsparcia" - projektu samorządowej instytucji SZCZECIN 2016, którego celem jest wspieranie przedsięwzięć kulturalnych, artystycznych, społecznych i obywatelskich wpisujących się w starania tego miasta o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Na płycie znajdziemy między innymi utwór "Nocturne funèbre".
Jakub Kościuszko ur. w 1985 r. w Szczecinie. W roku 2009 ukończył z wynikiem celującym Akademię Muzyczną we Wrocławiu, gdzie pracował pod kierunkiem prof. Piotra Zaleskiego; ukończył także Królewskie Konserwatorium w Hadze (klasa maestro Zorana Dukića). Wykonywał koncerty z orkiestrami Filharmonii Szczecińskiej, Świętokrzyskiej Filharmonii Zielonogórskiej. Jakub Kościuszko był wielokrotnym stypendystą Prezydenta Miasta Szczecina, Towarzystwa Przyjaciół Szczecina oraz Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Więcej: www.jakubkosciuszko.com .

Marek Pasieczny to nagradzany gitarzysta i kompozytor jest jednym z najbardziej charakterystycznych gitarzystów koncertujących i kompozytorów swojego pokolenia. Student Akademii Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu oraz The Royal Academy of Music and Drama w Szkocji. Współpracował i nagrywał z orkiestrami takimi jak: BBC Scotland, Scottish Ballett, Royal Scottish National, "Aukso", "Vratislavia", Filharmonia Świętokrzyska oraz Shanghai Chamber Orchestra. Marek Pasieczny nagrywał dla BBC Scotland, Polskiego Radia i TVP2, niemieckiego "Nurnberg Radio".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

fit
  • fit
  • 27.05.2011 17:27

good music

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.