Facebook Google+ Twitter

Szczecińscy artyści na hiszpańskich targach sztuki współczesnej

Tegoroczna, 19. edycja Międzynarodowych Targów Sztuki Współczesnej ARTESANTANDER będzie stała pod znakiem prezentacji dzieł polskiej sztuki współczesnej. Nie zabraknie także szczecińskich akcentów.

Jedna z prac Katarzyny Szeszyckiej / Fot. materiał promocyjnyW zeszłym roku organizatorzy ARTESANTANDER postanowili umiędzynarodowić swoje targi, zaprezentować sztukę współczesną z całej Europy. I tak podczas ubiegłorocznej edycji ARTESANTANDER eksponowano artystów belgijskich. Z kolei w tym roku, z okazji ubiegania się hiszpańskich i polskich miast o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, tematem przewodnim będzie sztuka współczesna z kraju nad Wisły. Dlatego właśnie zaproszono najciekawsze galerie aktywnie promujące nowoczesną, polską kulturę, które stworzą pawilon specjalny „Panorama Polonia”. W tym gronie znalazła się berlińska galeria Collectiva, która zaprosiła kilku artystów reprezentujących szczecińską sztukę współczesną.

Przez cały okres trwania targów, zwiedzający ARTESANTANDER będą mogli zapoznać się ze zbiorem prac „Malarstwo olejne" Katarzyny Szeszyckiej (młodej i zdolnej artystki ze Szczecina, która ma na swoim koncie kilkadziesiąt wystaw tak w kraju, jak i za granicą).Jedno ze zdjęć Konrada Krolikowskiego / Fot. materiał promocyjny

Drugim kulturalnym akcentem z naszego miasta będzie prezentowany w ramach tegorocznej odsłony projekt GLAMRURY, który korzystając z poczucia humoru, zostawia miejsce na dystans i spojrzenie z przymrużeniem oka na zjawiska bieżące w hermetycznym świecie kultury. GLAMRURY powstał jako działanie alternatywne i niezależne o charakterze niejawnym, niekojarzonym z nazwiskami twórców. Początkowo miał być tylko platformą dialogu ze środowiskiem. Paradoksalnie z czasem sam zaczął wytwarzać zasób materiału atrakcyjnego wystawienniczo. Działania w ramach Projektu GLAMRURY obejmą fotografię, pracę wideo oraz performance. Szczecińską sztukę współczesną na targach ARTESANTANDER będzie reprezentować: Katarzyna Szeszycka, Hanna Szutowicz, Konrad Królikowski oraz Piotr „Mr. Lump” Paukos.

Patronami tegorocznego ARTESANTANDER są: Departament Kultury, Turystyki
oraz Sportu Rządu Prowincji Kantabria, Santander 2016 oraz Instytut Polski w Madrycie.

Miejsce: Santander- Palacio de Exposiciones y Congresos
Czas: 21-25.07.2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.