Facebook Google+ Twitter

Szczecińscy widzowie oceniają "Kubusia i jego pana"

"Kubuś i jego pan" - hołd w trzech aktach dla Denisa Diderota, to jedna z ciekawszych pozycji w repertuarze szczecińskich teatrów. Przedstawienie to zostało docenione przez krytyków. Przekonaj się czy podobnie ocenili je widzowie.

Nowy budynek Pleciugi / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/File:0905_Teatr_Pleciuga_SZN_2.JPG"Kubuś i jego pan", w reżyserii Pawła Aignerraz'a, po raz pierwszy został wystawiony w teatrze Pleciuga w maju 2009 roku. Szybko zyskał uznanie krytyków, został nominowany do nagrody Bursztynowego Pierścienia. W przedstawieniu występują dobrze znani szczecińskim miłośnikom teatru: Grażyna Nieciecka-Puchalik, Edyta Niewińska-Van der Moeren, Rafał Hajdukiewicz, Mirosław Kucharski, Janusz Słomiński oraz Przemek Żychowski.

Pomimo dobrych recenzji, wśród braci studenckiej, która w piątkowy wieczór miała możliwość zapoznać się ze sztuką, opinie są mocno podzielone.

- Mi się nawet podobało - stwierdziła studentka Gosia.
- Jak dla mnie to tak przeciętnie - mniej zadowolona była studentka Magda - tak 5 na 10 bym oceniła.
- Przedstawienie, jak przedstawienie, ujdzie - skomentował mój przyjaciel Paweł, po czym dodał - ale krzeseł wygodniejszych, to już chyba nie mieli.

Faktycznie, trzeba przyznać mu rację, bowiem spektakl odbywał się w jednej z mniejszych salek, gdzie widzowie musieli siedzieć na zwykłych krzesłach, nie zaś komfortowych fotelach. Spośród aktorów na pewno korzystnie wyróżniał, się nagrodzony już za rolę Pana, Janusz Słomiński.

W moim odczuciu przedstawienie warte jest polecenia pełnoletnim miłośnikom teatru, osoby chcące sprawdzić termin najbliższego spektaklu, lub zobaczyć zapowiedź mogą skorzystać z informacji na stronie teatru.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Chętnie bym się wybrała...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.