Facebook Google+ Twitter

Szczecińscy widzowie oceniają "Moralność pani Dulskiej"

„Moralność pani Dulskiej” to jeden ze sztandarowych spektakli Teatru Współczesnego w Szczecinie. Pomimo upływu czasu, przedstawienie to nadal cieszy się zainteresowaniem widzów. Czy słusznie? Dowiesz się z poniższej recenzji!

Zdjęcie ze spektaklu / Fot. www.wspolczesny.szczecin.plZdjęcie ze spektaklu / Fot. www.wspolczesny.szczecin.plPremiera spektaklu "Moralność Pani Dulskiej", opartego na książce Gabrieli Zapolskiej, miała miejsce 2 grudnia 2000 roku. W spektaklu występują znani szczecińscy aktorzy.

W rolę tytułowej pani Dulskiej wcieliła się Anna Januszewska (nagrodzona prestiżowym Bursztynowym Pierścieniem). W pozostałych rolach zobaczymy: Dulski - Robert Gondek, Hesia -Joanna Matuszak, Mela - Grażyna Madej, Zbyszko - Wojciech Brzeziński / Wojciech Sandach, Hanka - Ewa Sobczakówna / Kinga Piąty, Juliasiewiczowa - Magdalena Myszkiewicz, Lokatorka - Krystyna Maksymowicz, Tadrachowa - Iwona Kowalska.

Sztuka, w reżyserii Anny Augustynowicz, budzi w widzu mieszane uczucia. Z jednej strony liczne sytuacje komiczne skłaniają do śmiechu, z drugiej jednak - spektakl skłania do refleksji. Zaczynamy się zastanawiać i zadajemy sobie pytanie "Czy i my nie jesteśmy kolejnym pokoleniem Dulskich? Czy nasze czasy nie promują takiej właśnie podwójnej moralności i życia na pokaz?". Na te pytania nie ma jednoznacznej odpowiedzi, każdy musi to rozstrzygnąć sam.

Ze swojej strony muszę podkreślić, że pomimo bardzo zróżnicowanej pod względem wieku widowni (obecni byli zarówno gimnazjaliści, studenci, jak i osoby starsze wiekiem) spektakl spotkał się z pozytywną oceną moich rozmówców.

- Przedstawienie jest całkiem fajne - stwierdziła jedna z gimnazjalistek.
Podobnie uważali i studenci.
- Warto było przyjść; najlepiej zagrała chyba Juliasiewiczowa - stwierdziła Agnieszka.

Chciałbym polecić "Moralność Pani Dulskiej" wszystkim, którzy chcieliby wybrać się na naprawdę dobry spektakl. W tym przedstawieniu znajdziemy i śmiech, i odrobinę refleksji. Warto się więc wybrać do Teatru Współczesnego...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.