Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3940 miejsce

Szczecińska gospodarka: Małymi krokami do przodu

Firma Garo Polska jest pierwszym inwestorem, który będzie w Szczecinie prowadził działalność na terenach objętych Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Telewizja przy tym była / Fot. Zdzisław sadowskiPo wejściu w życie specustawy (w grudniu 2008 r.) związanej z likwidacją m.in. Stoczni Szczecińskiej, 3 grudnia 2009 r., rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów, została utworzona podstrefa Szczecin - SSE Euro Park Mielec. Podstrefa obejmuje przeszło 4,6 ha terenów przy ul. Struga, 6,56 ha terenów przy ul. Lubczyńska/Kniewska, 22,76 ha w Dunikowie i 38,96 ha w Trzebuszu.

Od tego czasu zarząd miasta zajął się pracami związanymi z uzbrojeniem tych terenów (w pierwszej kolejności terenów przy ul. Struga) i pozyskaniem inwestorów zainteresowanych prowadzeniem działalności w podstrefie. W wyniku przetargu prowadzonego przez szczeciński oddział ARP, firma Garo Polska z Tanowa nabyła za 48 538 449,42 zł działkę przy ul. Struga o powierzchni blisko 12 tys. metrów kw. (1,19 ha w rejonie ulicy Struga i Maciejowickiej).

Firma Garo Polska otrzymała zezwolenie (wydane przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A.) na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK MIELEC (podstrefa Szczecin). Na nabytym terenie firma postawi zakład produkcyjny (halę o powierzchni 2,2 tys. metrów kw). W pierwszym etapie inwestor planuje zatrudnić 55 osób, a docelowo na zatrudnienie może liczyć 120 osób. Wartość planowanej inwestycji to 6,4 mln zł.

Firma Garo Polska została pierwszym inwestorem w szczecińskiej podstrefie Ekonomicznej, a więc inwestorem o znaczeniu historycznym. Garo Polska produkuje sprzęt elektrotechniczny, np. panele licznikowe oraz okablowanie do stacji ogrzewania samochodów. W Szczecinie będą produkowane części do wytwarzania tablic licznikowych i rozdzielczych, puszek instalacyjnych, gniazd i wtyczek przemysłowych, paneli licznikowych oraz okablowania do stacji ogrzewania samochodów.

Kolejne trzy firmy są zainteresowane prowadzeniem działalności w tym miejscu - powiedział Piotr Krzystek. - Jestem przekonany, że wkrótce będziemy mogli przedstawić ich oficjalnie. Było wielu przeciwników utworzenia Strefy w Szczecinie. Teraz widać, że nasze działania miały sens i przynoszą efekty - mówił, cytowany przez mmszczecin.pl.


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

"Było wielu przeciwników utworzenia Strefy w Szczecinie", to chyba niemożliwe?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To nie będzie zakład wielkości Stoczni Szczecińskiej, ale chociaż pierwszy inwestor z prawdziwego zdarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.