Facebook Google+ Twitter

Szczecińska Noc Konfesjonałów - szansa na wielkanocną spowiedź

  • B P
  • Data dodania: 2011-04-18 17:12

W Wielki Czwartek o godz. 21:37 w kilkunastu kościołach na terenie diecezji szczecińskiej już po raz drugi rozpocznie się akcja ewangelizacyjna pod nazwą "Noc Konfesjonałów". Akcja potrwa do dnia następnego, czyli Wielkiego Piątku. W tym czasie w wyznaczonych kościołach na penitentów będą oczekiwali spowiednicy, aby wierni w atmosferze modlitwy i wyciszenia mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty i Pojednania.

plakat informacyjny / Fot. nockonfesjonalow.plTegoroczna akcja otwarta jest również na obcokrajowców przebywających obecnie w naszym kraju. Dlatego też w szczecińskiej katedrze będzie można wyspowiadać się nie tylko w języku polskim, ale także w niemieckim, angielskim, hiszpańskim oraz włoskim.

Jak podkreślają organizatorzy, wysoka frekwencja w trakcie trwania zeszłorocznej akcji była dla nich dużym zaskoczeniem, jak i zachętą do wznowienia jej w latach kolejnych. Do Szczecina dołączyły w tym roku także inne miasta z województwa zachodniopomorskiego, m.in. Stargard Szczeciński, Świnoujście, Goleniów i Myślibórz.

Czytaj też: Nakręcam się na spowiedź. Wywiad z księdzem Mateuszem Kiwiorem

- Docelowym założeniem jest, aby akcja ta miała zasięg ogólnopolski - stwierdził jej koordynator, ksiądz Grzegorz Adamiak. Jak widać i ten cel stopniowo zostaje osiągnięty, ponieważ "Noc Konfesjonałów" odbyła się już w Radomiu, Gdańsku oraz Płocku. Natomiast w Poznaniu trwają do niej przygotowania. Akcja straciła więc charakter lokalny.

Podsumowując ubiegłoroczną akcję, ks. Grzegorz Adamiak powiedział: - Intensywne życie zawodowe, materializm, konsumpcjonizm i mnogość rozrywek "wypłukują" z wielu ludzi wiarę i wartości. Założeniem akcji było przede wszystkim przypomnienie o duchowym wymiarze Świąt Wielkanocnych. "Noc Konfesjonałów" miała szczególnie podkreślić wagę Sakramentu Pokuty i Pojednania, i ten cel został osiągnięty. Nie ukrywam, że bardzo w tym pomogło duże zainteresowanie mediów. Drugim celem akcji było stworzenie możliwości wyspowiadania się tym, którzy na prawdę są zapracowani i nie mogą skorzystać z sakramentu w zwyczajnych godzinach.

Nie czekaj, zgłoś się! Trwa konkurs Dziennikarz Obywatelski 2010 Roku

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

SCZ
  • SCZ
  • 21.04.2011 09:56

to już dzisiaj :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.