Facebook Google+ Twitter

Szczecińska pogoń za Babą Jagą!?

Pogoń awansowała do finału, szczecińscy twórcy także są kibicami! Przedstawiam utwór "Chorych na Odrę" pt. "Pogoń Babę Jagę".

Z okazji awansu Pogoni Szczecin do Finału Pucharu Polski, który będzie miał miejsce 22 maja w Bydgoszczy, szczeciński zespół Chorzy na Odrę stworzył razem z kompozytorem Piotrem Klimkiem utwór "Pogoń Babę Jagę". Sam zespół Chorzy na Odrę debiutował podczas Dni Morza 2008, gościła ich FAMA 2008, festiwale Akustyczeń oraz Kontrapunkt.

Specjalnie dla czytelników Wiadomości24 krótki wywiad z Olkiem Różankiem:

Skąd wzięła się idea uczczenia awansu szczecińskiej drużyny za pomocą piosenki?
- Pomysł wyszedł od śpiewającego polityka i zapalonego kibica Pogoni Szczecin, Bartka Kaszni. Wspólnie z zespołem postanowiliśmy odciąć się od zwrotów i pojęć kojarzonych jednoznacznie z klubem Pogoń i za pomocą gry słownej skojarzyć temat utworu z naszą własną twórczością i
z tym, co sami chcemy w temacie Pogoni powiedzieć. Całą sytuację z finałem pucharu uważamy za ogromny pozytyw, a nazwa Chorzy na Odrę zobowiązuje nas do zabierania głosu w tematach nam bliskich. Chcieliśmy z tą piosenką bardziej "wyjść na miasto", do ludzi, którzy kibicują Pogoni, ale z różnych względów na stadion nie przychodzą.

Czy na co dzień jesteście kibicami? Za kogo "trzymacie kciuki"?
- Oczywiście jesteśmy kibicami Pogoni, ja osobiście darzę dużą sympatią zagraniczne kluby w których grają polscy piłkarze, jak wiadomo nie jest ich dużo.

Czy i ewentualnie co jeszcze planujecie w najbliższym czasie opublikować?
- W najbliższych planach mamy promocję piosenki "Co się stało z polską piłką", która trochę z przymrużeniem oka a trochę na serio komentuje obecny stan naszego narodowego sportu.

Dziękuję bardzo za poświęcony czas i życzę kolejnych ciekawych pomysłów!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Całkiem fajnie. Ja jednak stawiam na Jagę w finale PP.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.