Facebook Google+ Twitter

Szczecińska stocznia przestaje dziś produkować statki

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-29 08:34

Stocznia Szczecińska Nowa formalnie przestaje od dziś produkować statki. Wypowiedzenia z pracy otrzyma także około 1200 osób.

Zwolnieni pracownicy otrzymują odszkodowania - od 20 do 60 tysięcy zł i ofertę szkoleń zawodowych. Przyjęcie i realizacja ustawy są efektem uznania w ubiegłym roku przez Komisję Europejską za nielegalną pomocy finansowej udzielonej przez polski rząd obu stoczniom.

Wczoraj Zarządca Kompensacji podpisał z umowę sprzedaży z przedstawicielem firmy United International Trust. To ona od przyszłego miesiąca będzie właścicielem części majątku Stoczni Szczecinskiej Nowa i Stoczni Gdynia.

Nowy inwestor zapewnił , że w Szczecinie i Gdyni będzie budował statki. A dziś ostatni chrzest w Stoczni Szczecińskiej Nowa. O 14.30 przy nabrzeżu na pochylni Odra Nowa kontenerowiec typu B170 otrzyma nazwę VLADIMIR. Statek zostanie zwodowany dla rosyjskiego armatora FESCO z Władywostoku. Ma 184 metry długości i ponad 25 metrów szerokości. Może przewozić 1730 kontenerów. Jego matką chrzestną zostanie żona szefa nadzoru właścicielskiego w Szczecinie - Ekaterina Mikailovna Golikov.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.