Facebook Google+ Twitter

Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia SA radzi sobie nieźle

Gdyby nie Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia S.A. można by z datą 7 stycznia 2009 r. (upadek Stoczni Szczecińskiej Nowej), ogłosić koniec przemysłu stoczniowego w Szczecinie.

Najwiekszy dok Szczecińskiej Stoczni Remontowej Gryfia SA widziany z mojego ogródka. / Fot. Wincenty SadowskiNawet jeśli z mapy gospodarczej Szczecina zniknie Stocznia Szczecińska, nadal w mieście będzie się budować statki i sekcje okrętowe. W dobie kryzysu, w przeciwieństwie do borykających się z olbrzymimi problemami stoczni budujących statki, Szczecińska Stocznia Remontowa Gryfia SA nie narzeka na brak zleceń. Spadek liczby przewożonych ładunków, powoduje, że armatorzy znajdują czas na dokonanie odkładanych remontów.

Jak widać po rotacji na największym doku (widzianym z mojego ogrodu działkowego) nie są to zbyt duże prace, raczej tylko poprawki niezbędne do przedłużenia rejestru Towarzystw Klasyfikacyjnych. Ważne, że jest stały ruch w interesie i stocznia znowu będzie na plusie.

Stocznia wykonuje remonty jednostek (masowce, samochodowce, kontenerowce, chemikaliowce, statki typu ro-ro a nawet żaglowce), przebudowy ( masowce, kontenerowce, trawlery, naukowo-ekspedycyine) i nowe budowy statków (promy samochodowo-pasażerskie, trawlery, patrolowce). Prawie 95 proc. produkcji stoczni to prace eksportowe, w większości dla armatorów z Norwegii, Niemiec i Rosji.

Stocznia remontowa posiada cztery doki (w tym największy o udźwigu 250 tys. ton) i trzy podnośniki pontonowe. Ponadto
posiada certyfikat ISO 9001, certyfikat Rosyjskiego Rejestru Statków, świadectwo uznania Polskiego Rejestru Statków w zakresie wykonywania napraw i konserwacji łodzi ratunkowych i ratowniczych, laboratorium zakładowe posiada też certyfikat ISO 45001. Tylko pogratulować.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.