Facebook Google+ Twitter

Szczeciński akcent na Mistrzostwach Europy w pływaniu

Szczecińscy kibice długo czekali na sukces pływaka z ich miasta na ME. W końcu jednak się doczekali. Sukces "przyszedł" 3. dnia rywalizacji.

W odbywających się w Szczecinie Mistrzostwach Europy w pływaniu na basenie 25-metrowym, w trzecim dniu mistrzostw, szczęście uśmiechnęło się wreszcie do szczecińskiego pływaka, Mateusza Sawrymowicza. Polak we wspaniałym stylu (przy gorącym dopingu szczecińskiej publiczności), zdobył tytuł mistrza Europy na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym.

Szczecińscy kibice długo czekali na sukces szczecińskiego pływaka. 10 grudnia br. cieszyli się tym bardziej, że za sprawą Mateusza Sawrymowicza wysłuchali po raz trzeci na mistrzostwach Europy, Mazurka Dąbrowskiego. Kibice, trener i sam Mateusz cieszyli się tym bardziej, że to pierwszy medal Sawrymowicza na międzynarodowej imprezie od ponad trzech lat (chociaż w dorobku ma m.in. tytuł mistrza świata z Melbourne z 2007 roku).

Dobrze spisała się również kobieca sztafeta w składzie: Ewa Ścieszko, Anna Dowgiert, Aleksandra Urbańczyk i Katarzyna Wilk, która w finałowym wyścigu 4x50 metrów stylem zmiennym, była czwarta. Jednak po dyskwalifikacji Niemek, wskoczyła na najniższy stopień podium, zdobywając brązowy medal.


Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Katarzyna Baran
  • Katarzyna Baran
  • 11.12.2011 10:23

Szkoda, ze już nie pływa Katarzyna Baranowska!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2016 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.