Facebook Google+ Twitter

Szczeciński Budżet Obywatelski 2016

Zbudujmy za pieniądze SBO obiekt, z którego będą mogli korzystać wszyscy - nie tylko - Szczecinianie; niezależnie od tego w jakiej dzielnicy Szczecina mieszkają i niezależnie od przedziału wiekowego.

Szczeciński Budżet Obywatelski na rok 2016 dysponuje 6-cioma mln. PLN. Zbudujmy za te pieniądze obiekt, z którego będą mogli korzystać wszyscy - nie tylko - Szczecinianie; niezależnie od tego w jakiej dzielnicy Szczecina mieszkają i niezależnie od przedziału wiekowego. Zbudujmy obiekt, który umożliwi cieszyć oko pięknem Szczecina i znajdującym się w jego obrębie międzyodrzem, umożliwi także pobieranie lekcji poglądowej z przyrody, a także na naukowe obserwacje bogatej flory i fauny międzyodrza.
Jedynym obiektem, który podoła spełnić w/w zadania, w moim odczuciu będzie wieża widokowa wybudowana na wzniesieniu naturalnym, znajdującym się w miejscu, z którego można byłoby oglądać największy obszar. Za takie miejsce uznałem wzniesie, z Polaną Widokową położoną w Parku Leśnym Zdroje, pomiędzy ulicami Kopalnianą i Grabową, 0,5 km. na północno-zachód, od Jeziora Szmaragdowego. Próbki widoków można oglądać na stronie: http://las.szczecin.pl/krajoznawstwo/polana-widok/
Jeśli chcemy mieć, naszą, polską, Wieżę Widokową, imienia zasłużonego, polskiego przyrodnika, będącą widocznym i pożytecznym śladem naszej, tu obecności - zagłosujmy na projekt umieszczony na liście projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, pod numerem 117.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Polecać można wszystko - parki, zieleńce, boiska, ułożenie chodnika, itp. itd. Tyle tylko, że przy wyborze powinniśmy się kierować ilością zaspokajanych - przez obiekt - potrzeb, jak też największym środowiskiem społecznościowym i największym przedziałem wiekowym, tego środowiska.
Wieża będzie służyć, tak Szczecinianom, jak i obywatelom, z poza Szczecina, a także odwiedzającym nasze miasto turystom. To - nie komu innemu, tylko turystom powinniśmy pokazywać najpiękniejsze obrazy, widoki z naszego otoczenia. A widoki, takiego uroczyska, jakim jest międzyodrze zaspokoją - chyba - najbardziej wybrednego konesera.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Głosować można ze strony: http://bip.um.szczecin.pl/konsultacje/chapter_116120.asp

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.