Facebook Google+ Twitter

Szczeciński komitet obrony Lecha Wałęsy

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-19 22:57

W Szczecinie powstał komitet obrony byłego prezydenta - "Solidarni z Lechem Wałęsą". Inicjatywa jest odpowiedzią na zapowiadaną na poniedziałek publikację historyków IPN, Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka pt. "SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii". Główne tezy książki mówią o tym, że Wałęsa współpracował z SB.

Założycielami Komitetu obrony Lecha Wałęsy są historyk Tomasz Szybowski, profesor Uniwersytetu Szczecińskiego, Maria Dąbrowska oraz liderzy stowarzyszenia "Czas Przestrzeń Tożsamość" - Andrzej Łazowski i Antoni Sobolewski.

Założyciele komitetu wyjaśniają, że celem organizacji jest obrona dobrego imienia i godności byłego prezydenta.
Tomasz Szybowski tłumaczy, że nie może się pogodzić z tym, że człowiek, który zasłużył się dla historii Polski, jest pomawiany o agenturalną działalność. Komitet zamierza napisać list do Lecha Wałęsy, pod którym od jutra od godziny 14.00 do niedzieli na placach Rodła i Giedroycia w Szczecinie będą mogli podpisywać się mieszkańcy miasta. Były prezydent ma otrzymać list w poniedziałek.

Członkowie komitetu "Solidarni z Lechem Wałęsą" podkreślają, że decyzję o obronie byłego prezydenta podjęli spontanicznie i bez politycznych inspiracji. Komitet chce zachęcić również mieszkańców innych miast do podejmowania analogicznych inicjatyw obywatelskich.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Mieszkańcy innych miast też są solidarni z Lechem Wałęsą i chcą to wyrazić jak najszybciej! Dziękujemy inicjatorom komitetu i prosimy o rozważenie możliwości zbierania podpisów w Internecie. Panie Prezydencie, jesteśmy z Panem!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.