Facebook Google+ Twitter

Szczecińskie Glamrury w... Dżakarcie!

Projekt Glamrury oraz uliczny malarz Mr. Lump byli gośćmi międzynarodowego festiwalu “Jakarta International Stencil Art Exhibition 2011”, który na początku marca odbywał się w stolicy Indonezji - Dżakarcie.

Konferencja / Fot. materiał prasowyZaproszenie ze strony kuratorów galerii North Art Space (organizatora festiwalu*) przyszło do Szczecina na początku tego roku. Już sama jego forma była także dosyć nietypowa; Glamrury zostały zaproszone do udziału w tym przedsięwzięciu poprzez swój fanpage na Facebooku. A jaka przyszła im pierwsza myśl do głowy, kiedy dowiedziały się o tym?

- Sprawdziłyśmy, jak daleko jest ze Szczecina jest do Dżakarty, stolicy Indonezji, oraz jak długo się tam leci. - mówią Glamrury, i dodają: - Nigdy nie byłyśmy w Indonezji i za bardzo nie wiedziałyśmy, jak wygląda tam scena street artowa. Ale to jeszcze bardziej nakręciło nas na ten wyjazd.

Czytaj też: Szczecińscy artyści na hiszpańskich targach sztuki współczesnej

Dzieło nr 1 / Fot. materiał prasowyW podróży na “Jakarta International Stencil Art Exhibition 2011” towarzyszył Glamrurom Mr. Lump, który de facto stał się oficjalnym fotografem tej wyprawy. Pod koniec lutego, po kilkudziesięciogodzinnym, wyczerpującym locie, ekipa wylądowała w stolicy Dżakarty.

Miejsce wystawy, Galeria “North Art Space”, mieści się w rozrywkowo-kulturalnym kompleksie usytuowanym na północy Dżakarty.

Kilka dni po przylocie, po aklimatyzacji, Glamrury pełne energii i pomysłów ruszyły do pracy. Na początek przygotowały dzieło ścienne tuż przy wejściu do galerii. Wykonały ten obraz za pomocą sklejek i szablonów. Przedstawiał on Glamrury siedzące na koszu na śmierci z podpisem w trzech językach: indonezyjskim (“Szczecin cinta Jakarta”, czyli “Szczecin kocha Dżakartę), polskim (“Jakarta kocha Szczecin”) oraz angielskim (“Glamrury love Jakarta”, czyli "Glamrury kochają Dżakartę"). Bardzo podobne dzieło można oglądać w szczecińskim Kwartale 21, przy Deptaku Bogusława. Kolejna praca została stworzona już wewnątrz galerii “North Art Space”. Przedstawia ona ogromną (o rozmiarach 4x3 metry) czaszkę jelonka, z której zamiast rogów wyrastają ludzkie ramiona wyraźnie wskazujące swoją dezaprobatę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.