Facebook Google+ Twitter

Szczegóły akcji "Załóż firmę na wakacje!!!"

W odpowiedzi na prośbę czytelników serwisu internetowego wiadomosci24.pl przedstawiam kilka szczegółów tej akcji.

Logo Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości / Fot. AIP- Akcja "Załóż firmę na wakacje!!!" nie jest typowym chwytem marketingowym. Jej głównym celem jest aktywizacja zawodowa młodych ludzi oraz próba zachęcenia ich do zakładania własnych działalności gospodarczych - mówi
Anna Brzęska, dyrektor Fundacji Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości przy Górnośląskiej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości im. Karola Goduli w Chorzowie. - Jako fundacja chcemy pomagać w realizacji przedsięwzięć biznesowych. Wiadomo, że bez podstawowych informacji nie da się odpowiednio przygotować, chociażby do założenia firmy w AIP. Dlatego, by wspierać młodzież, naszą akcję zaczynamy od następujących warsztatów:

7 lipca 2008 r., w godz. 11.00 - 12.30 - Warsztat „Generowanie pomysłów biznesowych" (1,5 h),
8 lipca 2008 r., w godz. 11.00 - 14.00 - Analiza pomysłu biznesowego „od pomysłu do planu działania” (2 x 1,5 h) - warsztaty opracowania biznes planu,
9 lipca 2008 r., w godz. 11.00 - 12.30 - Warsztat „Moja firma w AIP … a co dalej…?” (1,5 h),
10 lipca 2008 r., w godz. 11.00 - 12.30 - Warsztat „Fundusze UE dla Młodych przedsiębiorców i nie tylko” (1,5 h),
11 lipca 2008 r., w godz. 11.00 - 12.30 - Spotkanie z biznesem. (1,5 h) - precyzuje dyrektorka AIP Chorzów.

- Typowa ścieżka młodego przedsiębiorcy, nie powinna kończyć się na pomyśle. I właśnie dlatego poprzez warsztaty spróbujemy ukazać młodym ludziom kolejne etapy dopracowywania swojej wizji i jej realizacji, bo naszym zdaniem każdy pomysł na biznes ma swoją szansę! - dodaje Anna Brzęska.

- Uczestnikowi, któremu te warsztaty ułatwią znalezienie swojej ścieżki kariery, zaoferujemy założenie firmy w fundacji - podkreśla dyrektor Brzęska. - Dodam, że osoby biorące udział w warsztatach otrzymają certyfikaty. Nie ukrywam, że chciałabym, aby ta drobna forma potwierdzenia zdobytej przez nich wiedzy zachęciła ich jeszcze bardziej do osiągnięcia wyznaczonego przez siebie celu .

Założenie firmy podczas trwania akcji, wcale nie musi oznaczać prowadzenia jej tylko w przewidzianym okresie, czyli od czerwca do września. Te firmy, które okażą się być trafione mogą w AIP pozostać przez dwa lata, bo będzie oferowana pomoc przedsiębiorcom w zarejestrowaniu ich działalności gospodarczych.

Zainteresowani wzięciem udziału w akcji i warsztatach proszeni są o przesłanie e-maila ze swoim imieniem i nazwiskiem oraz tel. kontaktowym na adres gwsp@inkubatory.pl do 4 lipca.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.