Facebook Google+ Twitter

Szczegóły audytu energetycznego

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę jak wiele pieniędzy ucieka wraz z nieprzystosowaniem termoizolacji budynku. W celu polepszenia jej stanu warto jest zlecić wykonanie audytu energetycznego, który pokaże nam jakie zmiany trzeba wprowadzić

Audyt energetyczny to dokument zawierający szczegółowe informacje na temat charakterystyki energetycznej budynku, oraz konkretne metody w celu polepszenia uzyskanych parametrów. Przedstawiane są w nim rozwiązania, mające na celu głównie ograniczenie kosztów ogrzewania, a także ogólnego zużytkowania energii. Zwarte informacje to dane na temat badanego obiektu, a w tym poszczególne elementy systemu grzewczego, wraz z określeniem ich stanu od strony opłacalności eksploatacji.
Do tego dochodzi opis miejsc, które narażają właściciela danej nieruchomości na znaczne ubytki energii z wnętrz, czyli tak zwane mostki termiczne.

Ze strony wprowadzanych zmian, specjalista przeprowadzający audyt, powinien wskazać nam kilka dróg do osiągnięcia maksymalnej opłacalności wykorzystywania energii. Spośród zaproponowanych możliwości, należy wybrać drogę najbardziej opłacalną, w czym pomoże nam audytor. Starannie przedstawionymi powinny być dane dotyczące kosztów, z jakimi wiąże się wprowadzenie danych modernizacji, a także czasu w jakim opłacalność każdej z nich doprowadzi do zredukowania wydatków wprowadzonych zmian z ich efektywnością. Pokazuje to jak wiele uda się zaoszczędzić, poprzez wprowadzone zmiany, zaproponowane w audycie. Warto nadmienić, że posiadanie audytu energetycznego upoważnia do ubiegania się o zwrot części kosztów związanych z wprowadzeniem danych zmian w zakresie termomodernizacji budynku.
Audyt energetyczny pokazuje, które z prac mających na celu polepszenie efektywności energetycznej budynku, należy ustawić sobie jako priorytet, można więc powiedzieć dokument ten to wstępna wizja przeprowadzania prac remontowych. Ponadto w audycie znajdziemy dane dotyczące opłacalności zmiany źródła energii na przykładowo odnawialne zasoby. Zmiany obejmują również obszar docieplania rejonów okien i drzwi, wymianę izolacji ścian, poprawę termoizolacji dachu, wprowadzenie systemów dostosowujących temperaturę w pomieszczeniach do warunków atmosferycznych oraz udoskonalenie instalacji wodnych.

Każdy udokumentowany audyt energetyczny powinien odpowiadać wszystkim założeniom, jakie znajdują się w rozporządzeniu Ministerstwa Infrastruktury. Audyt jest dokumentem niezbędnym, w celu dokonania remontu w pełni zgodnego z założeniami nowoczesnej termomodernizacji budynku.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.