Facebook Google+ Twitter

Szczekająca RP w spazmach

To co się dzieje w Rzeczpospolitej przechodzi pojęcie zdrowo myślących, rozsądnych ludzi. Ostatnie wydarzenia (katastrofa pod Smoleńskiem) pokazały, jak ważną cechą Polaków jest hipokryzja i polska, odwieczna, martyrologia.

Jak bowiem jakikolwiek kraj, który śmie nazywać się krajem katolickim i chrześcijańskim, może obwoływać się Narodem Wybranym, Narodem Cierpiącym, Mesjaszem Narodów? A to robi nie tylko Polska jako całość, ale po prostu jej społeczeństwo. Ci, którzy jeszcze miesiąc temu byli nazywani "kartoflami, baranami, ciemnotą" z dnia na dzień stali się elitą polskiego społeczeństwa.

Cały kraj złączył się w żałobie, co jest pięknym i dobrym gestem, pokazującym potęgę solidarności, ale potem wszystko stało się komiczne. Wawel dla Prezydenta Kaczyńskiego... Prezydenta, który w żadnym, podkreślam: żadnym stopniu nie zasłużył sobie na takie miejsce pochówku. Był prezydentem, któremu nie powiodła się żadna z jego priorytetowych misji. Tarcza antyrakietowa - upadła, a krytykowany Traktat Lizboński podpisany (i chwała prezydentowi za to). Kraj, który Kaczyński uważał za największego sojusznika - Stany Zjednoczone - nie poczuł się w powinności, by jego najwyższy przedstawiciel miał się pojawić na pogrzebie. Chmura pyłu wulkanicznego powiecie... Dziwnym jest, że prezydent Rosji pojawić się mógł. Może to właśnie ten tragizm ostatniej prezydentury jest powodem, dla którego umieszczono Kaczyńskiego na Wawelu. Taki gest pocieszenia.

Wartym zwrócenia uwagi jest również antyeuropejski styl wypowiedzi niektórych obywateli RP, a szczególnie internautów wielkich portali internetowych. Polska, która gdyby nie pomoc finansowa UE, byłaby obecnie jednym z najbardziej dotkniętych recesją krajów Europy, nie potrafi docenić tego co ma. A dlaczego? Bo Polacy są narodem, który uważa, że ma święte prawo do wszystkiego. W końcu to Polska przeżyła rozbiory, została zaatakowana w trakcie II wojny. Złe Niemcy, źli Rosjanie, a my Polacy - najlepsi. Smutnym jest, że zapatrzeni Polacy nie potrafią zrozumieć "oczywistych oczywistości". Będą również szczekać i rzucać się w spazmach bez względu na merytoryczność swoich wypowiedzi.

Droga Polsko, mój ukochany kraju, modlę się za Ciebie, byś była pięknym i silnym narodem, który ramię w ramię ze swoimi partnerami szła ku lepszej przyszłości. Życzę Ci, byś patrzyła w przyszłość, a nie rozpamiętywała przeszłość, przeżywając jakim pokrzywdzonym krajem jesteś, bo inaczej rozpadnie się nie Unia Europejska, ale twoja polskość.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Podobną argumentację prezentują stali bywalcy okolicznych budek z piwem. Logika wywodu wskazuje na mniej więcej 7 kufel.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo nie podoba mi się tytuł.
Rzeczpospolita Polska nigdy nie szczeka, czynią to czasami niektórzy mierni obywatele (ale to już zupełnie inna para kaloszy)

link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Myślę że kraj jest podzielony na tych co mitologizują i tych którzy mają to gdzieś. Nie można wszystkich ładować do jednego worka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie bardzo zrozumiałam co autor chciał przekazać w swoim artykule. Pisze Pan, że Prezydent Kaczyński nie zasłużył sobie na pochówek na Wawelu, gdyż żadna z jego priorytetowych misji nie powiodła się i tu Pan wymienia: upadła tarcza antyrakietowa, Traktat Lizboński podpisany , za co chwała Prezydentowi a najwyższy przedstawiciel Stanów Zjednoczonych nie przybył na Jego pogrzeb (czy to również należało do priorytetowych misji prezydenta?). Stwierdza Pan, że Polacy są narodem, który uważa, że ma święte prawo do wszystkiego. A na jakiej podstawie Pan tak twierdzi? Na podstawie antyeuropejskiego stylu wypowiedzi niektórych obywateli RP, szczególnie internautów. I to jest oczywiście wg Pana cały naród.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.