Facebook Google+ Twitter

Szczekające psy? To tylko cząstka problemu

Jak dowiedziałam się z Wiadomości24.pl - łódzka Rada Miejska podjęła uchwałę o karaniu mandatami właścicieli szczekających psów. Nie zastanawiam się czy uchwała ta ma swoje merytoryczne uzasadnienie. Pewnie tak, skoro...

Problem ujadających czworonogów został ujęty w porządku dziennym łódzkiej Rady Miejskiej. Psy mają nie szczekać, nie wyć, ani też nie ujadać. W przeciwnym wypadku ich właścicieli spotka stosowna kara. A ja się idę zapytywać - co z hałasującymi sąsiadami, którzy nie licząc się z sąsiedztwem innych lokatorów produkują hałas daleko bardziej uciążliwy od szczekania psów, taki na przykład jak puszczanie na cały regulator odtwarzaczy muzycznych, czy oglądanie telewizji z fonią podkręconą na maksymalny full?

Truizmem jest twierdzenie, że hałas to zmora współczesnych czasów, a głuchota to już prawie choroba cywilizacyjna, ale kto się tym przejmuje? Prawie nikt. No może z wyjątkiem osób wrażliwych na dźwięki, szumy i łomoty, dla których nadmierna emisja hałasu to czysta tortura dla ich uszu.

A zatem wszelkim hałasom blokowym mówię zdecydowanie - nie! Także hałasowi, który towarzyszy szczekającym psom. Ja osobiście posiadam w domu dwa koty. Na szczęście nie szczekają i nie podkręcają telewizora na full w przeciwieństwie do sąsiadki, która mieszka piętro wyżej.

I jeszcze jedno. Rada Miejska nie podjęła jeszcze debaty w sprawie zbyt głośno miauczących kotów. Może zatem warto pomyśleć o trzymaniu w blokowych mieszkaniach tych właśnie zwierząt?
Póki co - za posiadanie kotów nie płaci się jeszcze podatków. No i koty nie szczekają.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

No to prawie zupełnie tak, jak z tymi krzywymi ogórkami, które urzędnicy zatrudnieni w siedzibie Unii Europejskiej chcieli prostować. Bananów chyba też to dotyczyło. Podobno chińskie psy chow chow nie szczekają, więc można je zacząć sprowadzać na masową skalę z Państwa Środka. Dla genetyków i innych uczonych też jest nowe zadanie - "wyprodukować psa, który nie szczeka. Słyszałam, że podobno w Australii psom domowym usuwa się struny głosowe by nie hałasowały.
Pozdrawiam Cię - Wojciechu i dziękuję za merytoryczne wyjaśnienie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Urzednicy wiedzą co czynią.Mamy XXI wiek, jesteśmy członkiem Unii Europejskiej. Niekontrolowane szczekanie psów jest niezgodne z punktem 7 ustep 2 dyrektywy nr 56 , która stanowi " (..) szczekanie psów powinno odbywac sie w sposób uporządkowany, maksymalnie 5 minut w ciagu parzystych godzin i 7 minut w nieparzystych. (..) Szczek nie może być zbyt gwałtowny, lecz stonowany lub lekko modulowany...(..)"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.