Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

33309 miejsce

Szczepan Sadurski, czyli gratka dla PZPN?

Czy Szczepan Sadurski sprawi, że do PZPN i polskiej piłki będziemy podchodzili z uśmiechem na twarzy? Wiadomościom24.pl zdradza kilka swoich pomysłów!

Tomasz Jacyków stylistą polskich piłkarzy? Tak, to jeden z pomysłów kandydata na selekcjonera naszej narodowej reprezentacji.
Szczepan Sadurski z kolegą po fachu / Fot. archiwum domowe Szczepana Sadurskiego- Stroje drużyn na całym świecie różnią się tylko kolorami i znajdującymi się na nich logotypami sponsorów. Myślę, że warto wprowadzić na boiskach piłkarskich elementy mody, gdyż polska reprezentacja powinna wyróżniać się nie tylko grą, ale i wyglądem –mówi Wiadomościom24.pl Szczepan Sadurski. - Ta piękna dyscyplina sportu powinna się zmieniać, a stroje muszą być wygodne, nowoczesne i oryginalne. Wiem, że dla Jacykowa będzie to wielkie wyzwanie, a sprawa związana z zaprojektowaniem strojów polskiej reprezentacji jest dość skomplikowana, ale myślę, że warto się tym zająć. Szczególnie panie powinny być tym zainteresowane. Przystojni piłkarze w seksownych, męskich strojach – to coś na miarę kobiecych konkursów piękności. Niech jeszcze więcej pań pozna piękno piłki nożnej!

Kto byłby w naszej narodowej kadrze?
- Szczegółów nie zdradzę. Jeśli zostanę wybrany na trenera, obecne bulwersujące zmiany w składzie polskiej kadry, w stosunku do kadry Beenhakkera, to przy moich zmianach "pikuś". U mnie zmiany mogą wywołać trzecią wojnę światową. Ale będzie warto, przecież zostaniemy zwycięzcami EURO 2012 i wszystko trzeba temu podporządkować.

Przydałyby się nowe metody treningowe... pytanie: jakie?
- Moje metody treningowe też będą rewolucyjne. Jeśli PZPN i prezes Lato są ich ciekawi - tym chętniej zaproszą mnie na rozmowę. A poza tym jestem pewien, że moi zastępcy również włożą wiele pomysłów w szkolenia treningowe. Powtarzam: jeśli chcemy wygrać EURO 2012, muszą zajść daleko idące zmiany w kadrze, ale i w całej polskiej piłce.

A może by tak równouprawnienie w piłce i koedukacyjne mistrzostwa?
- Jestem za. Jako początkujacy satyryk, grałem kiedyś z profesjonalną drużyną futbolową kobiet (chyba nawet jedno ze zdjęć opublikowały "Szpilki"). Najbardziej podobało mi się zakończenie meczu, czyli wymiana koszulek między zawodnikami obu drużyn. Uważam, że piękne kobiety grają piękną piłkę, nie ma tu brutalnych fauli, kobiety nie plują na murawę stadionu i nie drapią się po... wiadomo po czym. Chociaż zabroniłbym piłkarkom wkładania grzebieni, lusterek i kosmetyków do kieszeni i używania ich w trakcie meczu. A generalnie, należy skończyć z męską dominacją na boiskach. Dlaczego szukamy kadrowiczów za granicami, a nie szukamy u siebie, w kobiecych klubach piłkarskich? Jestem pewien, że wśród naszych piłkarek są zawodniczki nie mniej utalentowane niż w Boniek, Deyna czy Lubański. Należy im dać szansę. Jestem pewien, że na piłkarskim boisku panie mogą być lepsze od panów. Wystarczy sobie puścić wodzę fantacji: mecz Wisły Kraków z Legią Warszawa. Z jednej strony Anna Mucha, Karolina Korwin-Piotrowska i Jolanta Kwaśniewska, po drugiej: Edyta Górniak, Zyta Gilowska i Dorota Wellman. Cała Polska oniemiałaby z zachwytu.

Szczepan Sadurski stawia też na naukę języków obcych naszych kadrowiczów. Podczas meczu nasi piłkarze i piłkarki będą opowiadać dowcipy i kawały drużynie przeciwnej, by śmiechem dezorganizować jej grę...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (27):

Sortuj komentarze:

Idealny kandydat na asystenta trenera Smudy ;) zawsze rozładuje atmosferę na kadrze :) oby więcej takich pozytywnych ludzi ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Na piłce znam się mało, by nie powiedzieć wcale. Wydaje mi się, że nie ważne, kto będzie trenerem naszej reprezentacji, ale jeśli doprowadzi ją do zwycięstwa, to może to być nawet Wojewódzki:) Pomarzyć dobra rzecz:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla mnie to trenerem może być, nawet Kuba Wojewódzki, byleby w sporcie funkcjonowały nieco wyższe standardy. Gdzie tu się ich spodziewać, skoro władze z najwyższej półki, tak ogromny sukces naszych siatkarzy zasmrodziły nie puszczając ich na dekorację do Prezydenta Rzeczpospolitej. A nasz ulubiony premier przy wręczaniu medali podobno popełnił gafę. Co prawda nie wiem na czym ona polegała, bo tego nie oglądałem. Ale gdyby, nawet nasi piłkarze zdobyli mistrzostwo Swiata, to nie chciałbym drugi raz przeżywać takiego dyskomfortu, jaki przeżyłem po powrocie śiatkarzy. Najpierw bym przegonił na cztery wiatry tego kto mi zepsuł świętowanie sukcesu siatkarzy.
Smiech z PZPN, to nie śmiech z klęski na Westerplatte. Niech Pan Panie Adamie wymaże to porównanie ze swojego komentarza. Tu śmiech może tylko pomóc.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piłkarska Reprezentacja Polski wydaje sie być żartem już sama w sobie, nie sądziłem, że można ją ugryźć jeszcze z tej strony:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2009 08:53

Adamie - może nie tylko moim zdaniem - SZACUNEK dla instytucji czy urzędów nie buduje POWAGA lecz dorzeczność postępowania, kwalifikacje, umiejętności, doświadczenie. Mądremu śmiech nie zaszkodzi. Wielu polityków nawet prosiło satyryków, by wymyślali dowcipy na ich temat, bo tym samym stawali się mniej posągowi, a bardziej "ludzcy" - ze swoimi wadami i przywarami, a tym samym zyskiwali sympatię wyborców. Także dla wysokich urzędów, które sprawowali. Pozdrawiam serdecznie, Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Świetny filmik Alu! :))

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 29.09.2009 08:12

Jak to się zaczęło w moim życiu? Z początku oczywiście "Do przerwy 0:1" Adama Bahdaja a potem..."Piłkarski poker"! I wszystko jasne; żeby nie płakać, śmieję się i to szczerze! I skromnie nadmieniam, że ten, kto potrafi smiać się, szczególnie z samego siebie, na pewno jest przy zdrowych zmysłach :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

:)

"Brak poczucia humoru nie zawsze jest dowodem powagi."
/Antoni Słonimski/

Najzabawniejsze może się zdarzyć, kiedy p. Szczepan Sadurski zostanie sam zaskoczony relacjami, jak został selekcjonerem kadry narodowej w piłce nożnej.
Przekonana jednak jestem, że mecz humoru z relacjami wygra Partia Dobrego Humoru, "wyselekcjonowana" przez p. Sadurskiego.

"Humor jest najhumorystyczniejszy wtedy, gdy usiłuje sam siebie wyjaśnić."
/Friedrich Hebbel/

Tymczasem z uśmiechniętymi do Beaty gwiazdkami "Przeżyjmy to jeszcze raz..." ;) :)))
http://www.youtube.com/watch?v=TyBEdiW0D9s

Komentarz został ukrytyrozwiń

No ja wiem Marku :). Ja tylko pokazuję, tę jakby drugą stronę. Uważam, że pewne rzeczy takie jak prezydent, premier, sejm, prezes PZPN (i sam PZPN) itd. należy szanować z samej zasady nawet jeśliby nam się nie podobał ten kto akurat pełni tę funkcję. Tym instytucjom warto jest okazywać szacunek. To jest pewne dobro wspólne. Szacunek należy się Rzeczypospolitej Polskiej. Szacunek do nich nie wyklucza zmian, satyry itd. ale na szczęście wyklucza zniszczenie tych ważnych dla nas instytucji. Oczywiście, że doceniam satyrę i nawet jeśli pewne rzeczy mnie śmieszą to widzę także by nie przesadzić, by swoim żartem tego co dla mnie cenne nie zniszczyć, by ostrzem satyry nie sprawić, że dana rzecz tak zostanie ośmieszona, że już nikt jej na serio brał nie będzie. Wiem jaką siłę ma satyra (i co można zrobić słowem) dlatego staram się kiedy już jej używam uderzać mocno i w cel będąc pewnym pozytywnego wyniku.

W przypadku PPPP to było może śmieszne chyba w 89, dziś to byłoby żałosne. Pomysł Sadurskiego jest oczywistym żartem. Ja to widzę ale... napisałem wyżej no nie wiem jakoś skłaniam się ku poglądowi, że temat zasługuje na poważne potraktowanie i porządną analizę a nie kiepskie jajca. Bo jeśli nie Majewski to kto. Proszę prasa ma pole do popisu. Proponować i przekonywać do "swojego" kandydata. Ale jak już ktoś zostanie wybrany to krytykować mądrze tak żeby na tej krytyce dało się budować.

To oczywiście tylko jeden aspekt sprawy. Czy polska piłka to to co chcemy? Jak ją zmienić by była taka jak chcemy? Może już dużo robimy ale jesteśmy zbyt ambitni i nie widzimy tego co zrobiliśmy? Ja widzę w PZPNie zmiany (pragnę by ludzie widzieli w PZPNie to co przed wojną tam było). Widzę, że dzieje się dużo na plus - zatrudnienie Beenhakkera, które tyle nam dało przez początkowy okres, to był przecież pomysł zaproponowany PZPNowi przez dziennikarzy, po drugie dostaliśmy Euro 2012, przeorganizowano rozgrywki ligowe, oddano je w zarządzanie spółce Ekstraklasa (co właśnie pokazuje, że PZPNu rozwalać nie trzeba ale można znaleźć ładne rozwiązanie itd). Za rewolucją nie jestem bo co by to dało? Na stołki dostaliby się ci sami ludzie co teraz, bo to oni się tą piłką w Polsce zajmują. Jestem człowiekiem ewolucji, kompromisu. W zasadzie zawsze. Uważam też, że jeśli ktoś chce naprawdę coś zrobić dla polskiej piłki to niech robi. Wystarczy zapisać się do PZPN i działać. Można co pokazuje przykład pana Chorążyka, skauta od zagranicznych graczy. Chcesz być trenerem bądź, piłkarzem bądź, kibicem bądź, dziennikarzem to bądź i buduj nam piłkę, chcesz być działaczem to działaj i się wykaż itd. Tu jednak trzeba mieć pasję do tematu ale nie taką głupią pasję, rozwalmy wszystko i budujmy od nowa to samo ale zmieniajmy powoli to co umiemy. Tymczasem co mamy. Weźmy pana Bońka, chciał działać w polskiej piłce, kandydował na prezesa ale mu nie wyszło więc się obraził i sobie poszedł. No panowie tak się nie bawmy. Chcemy coś zrobić dla polskiej piłki to róbmy to szczerze. Czasem i wbrew innym. Zbierajmy po głowie ale róbmy swoje. Pamiętajmy nie robimy tego dla pana Edzia, Gienia czy Jurka. Robimy to dla polskiej piłki.

No i oczywiście tak się "kłócę" pro forma, nie żeby w dyskusji wygrać ale by zasygnalizować ważne aspekty sprawy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 28.09.2009 23:31

Adamie, my się nigdy nie pokłócimy..... Ale czy nie uważasz, że tam, gdzie nawet logika nakazuje odnowę, sanację, zmiany - a tak naprawdę się nic nie robi w tym kierunku, to satyra może wiele zdziałać by otworzyć ludziom oczy. W likwidacji imperium sowieckiego - satyrycy odegrali przeogromną rolę, że tylko wspomnę rozliczne dowcipy, kabarety, książki satyryczne, jak choćby "Folwark zwierzęcy"...... :-)) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.