Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

20925 miejsce

Szczepienia - przymus zamiast debaty

26 lipca br. prezydent podpisał projekt zmiany ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Istnieją poważne obawy konstytucjonalistów, że wprowadzane zmiany naruszą konstytucyjne gwarancje wolności obywateli.

Sonda

Przymusowe szczepienia to...

Wezwanie na szczepienia obowiązkowe. public domain / Fot. Przemub
W toku prac parlamentarnych, pomimo wielu apeli środowisk naukowych i rodzicielskich oraz organizacji pozarządowych oraz złożenie w krótkim czasie ponad 8000 podpisów pod petycją Stop przymusowi szczepień, nie doszło do merytorycznej publicznej debaty na temat konsekwencji proponowanych zmian. Prezydent nie odpowiedział też na prośby o zorganizowanie takiej debaty pod jego auspicjami, która umożliwiłaby otwartą dyskusję zwolenników i przeciwników zmian.

Główny Inspektorat Sanitarny: Ustawa o chorobach zakaźnych nic nie zmienia


W czerwcu, niemal w ciszy komisji sejmowych, pod pretekstem „ujednoliceń i dopasowania” przyjęto ustawę, która fundamentalnie zmieni obraz szczepień w Polsce, ponieważ zawiera kontrowersyjne zapisy dotyczące m.in. zmiany definicji choroby zakaźnej, co budzi obawy ogłoszenia epidemii z błahych powodów i stwarza możliwości nacisków ze strony producentów szczepionek (przypomnijmy sobie historię „pandemii” świńskiej grypy) określenia obowiązku szczepień ochronnych w sposób ogólny, przeniesienia go na wszystkich obywateli, zniesienia refundacji kosztów zgłaszania niepożądanych odczynów poszczepiennych przez lekarzy.

Narażamy się też na niebezpieczeństwo zmonopolizowania i ograniczenia dostępu do informacji o zakażeniach i chorobach zakaźnych, przymus bezpośredni wykonywany przez pracowników medycznych pod nadzorem lekarza, zniesienie uprawnień Ministerstwa Zdrowia do wydawania rozporządzeń dotyczących procedur działania inspekcji sanitarnej, oraz znacznego rozszerzenia jej uprawnień.

Nadzór ma dotyczyć obowiązków zawartych w art. 5, które teraz będą dotyczyć wszystkich osób przebywających na terytorium RP, również osób zdrowych, niewymagających pomocy lekarskiej.


Internauci protestują przeciwko przymusowym szczepieniom


Metoda prawna wybrana przez zwolenników ustawy (głównymi jej beneficjentami są korporacje medyczne, czyli producenci szczepionek) budzi zasadnicze zastrzeżenia. Uniemożliwiła bowiem poznanie przez opinię publiczną nowych propozycji, które wprowadzają m.in. obligatoryjne szczepienia dorosłych Polaków.

Tej i podobnej rangi zmiany wprowadzono niemalże po kryjomu, pod płaszczykiem nieistotnych nowelizacji. Istnieją również obawy konstytucjonalistów, że wprowadzane zmiany naruszą konstytucyjne gwarancje wolności obywateli.

Stawką wprowadzenia tej ustawy nie jest, wbrew podawanym przez jej zwolenników argumentom, usprawnienie procedur państwa lub ujednolicenie przepisów, ale zdrowie milionów Polaków. Jak bowiem wiemy z nieodległej przeszłości, korporacje farmaceutyczne mają zdolność "przekonania” nawet rządów państw Unii Europejskiej o konieczności zakupu za setki milionów euro ryzykownych szczepionek.

Nie chcesz się szczepić - zmuszą Cię. A gdzie swobody obywatelskie?


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (33):

Sortuj komentarze:

A tu informacja. Pani Maja Narbutt w tygodniku "Uważam Rze"-numer z 14-20.05.2012r. napisała artykuł "Kraj królików doświadczalnych". Przepraszam, ale w poprzedniej wypowiedzi zapomniałam zamieścić. Znakomity artykuł, gorąco polecam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ktoś tu wcześniej napisał,że tu głównie chodzi o pieniądze. To prawda.Na nas Polakach koncerny farmaceutyczne eksperymentują, a lekarze zarabiają. APolecam znakomity artykuł pani Narbutt. Opisuje, jak niczego nieświadomi ludzie, oczekujący nieraz latami czy miesiącami na właściwy lek, słyszą nagle od lekarza, że jest dla nich szansa na leczenie. Dostaną nowe lekarstwo, które da im szansę. Godzą się, nie wiedząc, że są królikami doświadczalnymi, a lekarze na nich eksperymentując, zarabiają. Podane poniżej liczby, wynikają z kontroli przeprowadzonej przez NIK, po śmierci jednego z pacjentów, który był takim "królikiem doświadczalnym".
"pani Maja Narbutt podaje liczby. I tak
" 860 mln USD-szacunkowa roczna wartość inwestycji koncernów farmaceutycznych w badania kliniczne w Polsce
30-40 tysięcy pacjentów bierze rocznie udział w badaniach klinicznych
10 tys.euro-honorarium profesora za wprowadzenie jednego pacjenta do skomplikowanego programu badań klinicznych
100 euro-honorarium lekarza rodzinnego za zaszczepienie pacjenta testowaną szczepionką
3,4 mln zł - honorarium jednego z profesorów za badania kliniczne w skontrolowanym przez NIK okresie 3 lat
2,5 tys. zł- maksymalne wynagrodzenie dla zdrowego ochotnika testującego leki w pierwszej fazie badań klinicznych (pierwsze testy na ludziach).
Jeden inspektor kontrolujący badania kliniczne w całej Polsce pracował do niedawna w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych.Kontrolą objęte jest według URPL 5 % badań, według NIK - 2 procent. " [kasuj]

Komentarz został ukrytyrozwiń
A.S.
  • A.S.
  • 04.09.2012 10:19

Świetny artykuł.

Komentarz został ukrytyrozwiń
agnieszka
  • agnieszka
  • 15.08.2012 21:03

kazdy powinnien mieć wybór ,Polacy nie idioci niechca przymusu szczepien ,to na masowych szczepieniach najlepiej sie zarabia ,tu nie chodzi o dobro nasze !!!!!!!!!!!!tylko jak zawsze o kase w kryzysie rząd ma kase ja nie zgadzam się by z moich podatków szło na szczepionki skandal ,PO odebrało nam wolnos razem z PIS bo uchwalają nowe ustwy pewnie nawet ich nie czytaja wystarczy ze dostają kase i fajną posade ja tez bym chciała tak sobie siedzieć do końca życia maja zapewnioną dobra emeryture zacznijmy może szczepic nasz kochanyRząd przeciesz chce z nas zrobić króliki doswiadczlne wolność zabrana we włsnym kraju to jest najważniejsza sprawa a Rząd właśnie tą wolność nam zabrałó

Komentarz został ukrytyrozwiń

A TU SZOKUJĄCE INFORMACJE O SKAŻONYCH SZCZEPIONKACH jak donosi PRISON PLANET!!!

http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/wszystkie_szczepionki_sa,p1313076630
"Kto potwierdza fakt, że szczepionki są zanieczyszczone? NIKT INNY JAK (OBECNIE JUŻ NIEŻYJĄCY)
SZEF ODPOWIEDZIALNY ZA TWORZENIE SZCZEPIONEK W FIRMIE MERCK, DR MAURICE HILLERMAN, KTÓRY W WYWIADZIE RADIOWYM PRZYZNAŁ, ŻE SZCZEPIONKI MERCK, SĄ ZANIECZYSZCZONE WIRUSEM, KTÓRY SPOWODOWAŁ EPIDEMIĘ AIDS W USA.
POWIEDZIAŁ RÓWNIEŻ, ŻE WSZYSTKIE SZCZEPIONKI FIRMY MERCK SĄ ZANIECZYSZCZONE RAKIEM I INNYMI WIRUSAMI.
(RZĄD USA PRZYZNAŁ, ŻE SZCZEPIONKA HEB B POWODUJE TOCZEŃ ORAZ, ŻE SZCZEPIONKA, KTÓRA JEST PODAWANA KAŻDEMU DZIECKU W USA W DNIU URODZENIA JEST ZWIĄZANA Z ROZWOJEM STWARDNIENIA ROZSIANEGO.)

Dla Żydów, którzy niemalże religijnie wierzą władzom medycznym w odniesieniu do szczepień, wyśmiewając się z tych, którzy obawiają się o bezpieczeństwo szczepionek, może zechcą zauważyć, że Hillerman był żydem. Może również uznają, że jest nim dr Larry Palevsky, certyfikowany pediatra z Nowego Jorku, który przez dziesięć lat regularnie podawał szczepionki swoim pacjentom, zauważając że tracą oni kontakt wzrokowy. Zaczął więc badać szczepionki, w które ślepo wierzył. Odkrył, że wszystkie są skażone wirusami, które są tak małe, że nigdy nie można ich usunąć. Obecnie już nie podaje żadnych szczepionek. Teraz zajmuje się swoimi młodymi, autystycznymi pacjentami i innymi którzy doznali urazów neurologicznych po szczepionkach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
normal
  • normal
  • 13.08.2012 10:12

Niestety tak się dzieje, że społeczeństwo nam głupieje. Znów wzrastają wierzenia w zabobony, uzdrowicieli i innych oszołomów. Dlatego takie prawo jest potrzebne dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. W USA taka ciemnota doprowadza do odnawiania się chorób, które zostały uznane za wygasłe.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Helena
  • Helena
  • 12.08.2012 18:46

Komentujący nagminnie mylą brak wolności wyboru z namawianiem do rezygnacji ze szczepień. Jak można nie widzieć tak ewidentnej różnicy?

Komentarz został ukrytyrozwiń
 JAKUB
  • JAKUB
  • 12.08.2012 17:41

Te wszystkie fundacje to bzdety ......czy im zależy na chorowitej populacji ? To czysty egoizm ! Znowu mamy zapełnić szpitale chorych na polio ? ospę ? [ nie wiatrówkę] , świnkę z powikłaniami i bezpłodność chłopców ? Głupszej debaty nie widziałem w 21 wieku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Porównanie nowelizowanych zapisów ustawy z ich dotychczasowym brzmieniem:
http://faktyoszczepieniach.files.wordpress.com/2012/07/tak-dla-szczepien-nie-dla-obowiazku-i-przymusu-szczepien-uwagi-do-ustawy.pdf

Komentarz został ukrytyrozwiń

Lista organizacji , które poparły apel o debatę u prezydenta:
Fundacja LEX NOSTRA
Franciszkański Ruch Ekologiczny, Charytatywny i Historyczny
Koalicja Polska Wolna od GMO
Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO
Stowarzyszenie „Grupa Lokalnych Inicjatyw Podlaskich”
Fundacja Dom Rain Mana
Krajowe Towarzystwo Autyzmu
Fundacja „Boryna”
Podlaskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym „Jasny Cel”
Podlaski Ośrodek Naukowo-Badawczy
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Miejski w Białymstoku
Stowarzyszenie Blogmedia24.pl
Fundacja Natura Bez Granic
Neurokultura - medium zaangażowane
Stowarzyszenie "Bliżej Siebie i Natury"
Stowarzyszenie "Nadzwyczajne Dzieci"
Fundacja Pomocy Dzieciom, Młodzieży i Dorosłym Niepełnosprawnym „Być jak Inni”
Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
Joanna Mendecka mamowanie.pl
Fundacja Reha-Vitae Zapobiegania Niepoełnosprawności i Promocji Zdrowia przy Oddziale Rehabilitacji Szpitala w Ełku
niezależnatelewizja.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.