Facebook Google+ Twitter

Szczepionka na HIV jednak nie dość skuteczna?

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-20 18:42

Określana niedawno jako "przełomowa" szczepionka przeciw wirusowi HIV może nie być aż tak skuteczna jak sądzono. Międzynarodowi naukowcy zgłosili swe zastrzeżenia przed rozpoczynającą się wieczorem we Francji prestiżową konferencją wirusologów.

Kilka tygodni temu amerykańscy naukowcy oraz rząd Tajlandii ogłosili, że nowa szczepionka zmniejsza ryzyko zarażenia się wirusem HIV niemal o jedną trzecią. Światowi eksperci mają jednak wątpliwości. Po pierwsze część wyników dotyczyła tylko tych osób, które przyjęły wszystkie dawki szczepionki - co może zaburzać statystyki.

Po drugie - zdaniem specjalistów - istnieje poważne ryzyko - 1:26 - że niektóre wyniki podane jako wiarygodne są zupełnie przypadkowe. Inny zarzut dotyczy ogłoszenia wyników na konferencji prasowej, a nie w naukowej prasie.

Autorzy badań bronią swych rezultatów i podkreślają, że ich praca ukazała się dziś w prestiżowej Gazecie Medycznej Nowej Anglii. Trzydniowa konferencja AIDS SZCZEPIONKA 2009 w Paryżu pomoże rozwiać te wątpliwości.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.