Facebook Google+ Twitter

Szczęście, łzy, wzruszenie, ale też i zapomnienie

Szczęście, łzy i wzruszenie towarzyszyły większości Polakom w sobotni wieczór. A to wszystko za sprawą Justyny Kowalczyk i jej złotego medalu.

Justyna Kowalczyk w pięknym stylu pokonała w sobotę Marit Bjoergen w biegu masowym na 30 km stylem klasycznym. Tym samym została Mistrzynią Olimpijską. Końcowy finisz był naprawdę emocjonujący. Dwie największe rywalki na ostatnich metrach szły narta w nartę. Ale lepsza ostatecznie okazała się Justyna Kowalczyk, która wyprzedziła Norweżkę o 0,3 sekundy.

W blasku jakże pięknej chwały i glorii Justyny Kowalczyk nie możemy zapomnieć o innych naszych narciarskich biegaczkach. Bowiem trzy pozostałe nasze Polki spisały się naprawdę dobrze. Startująca z 54 pozycji Paulina Maciuszek finiszowała na 29 miejscu, a Sylwia Jaśkowiec startując z 41 lokaty bieg ukończyła na 25 miejscu. Najlepiej spisała się jednak Kornelia Marek rozpoczynająca bieg z 47 numerem a kończąc go na 11 pozycji, traciła do zwyciężczyni tylko 2:41,4 sekundy.

Bardzo często zdarza się, że media cieszące się najlepszymi Polskimi sportowcami zapominają, że jeszcze startują inni nasi reprezentanci. Nie należy o nich zapominać, a należy chwalić ich za każde lepsze występy.

Przecież ci sportowcy zastąpią kiedyś tych, którzy dziś należą do grona największych. Takie gwiazdy jak Justyna Kowalczyk czy też Adam Małysz, ale jak również i wiele innych cudownych naszych sportowców niedługo zakończą swoje kariery. Wtedy będzie musiał ich ktoś zastąpić.

Z historii sportu dobrze wiemy, że na sukcesy zawsze musimy długo czekać. Może wystarczy większe zainteresowanie już dziś sportowcami, którym na razie idzie trochę gorzej??

Obyśmy mieli coraz więcej powodów do łez i wzruszeń za sprawą naszych sportowców. By coraz częściej na prestiżowych imprezach sportowych brzmiał Mazurek Dąbrowskiego.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (15):

Sortuj komentarze:

Dziękuje Pani Ewo, postaram siebie tak nisko nie oceniać. Do ideału wciąż daleko ale wiara jest to chyba dobrze:D
O to już wiem do kogo się zgłosić w przyszłości o porady dot. sportu :D
Pozdrawiam :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Acha! Gwiazdek nie stawiam, bo przecież, jak Pani zauważyła, nie o to chodzi. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widziałam większe(a właściwie głębsze) dna od Pani tekstu - Pani Marzeno, więc proszę, by Pani siebie tak nisko nie oceniała. Tekst przeczytałam z przyjemnością i powiem więcej - nawet się z jego treścią zgadzam. Pracowałam, że tak powiem, w sporcie wiele lat i mogę powiedzieć, że na sporcie się znam. :) Na jego kulisach także. Życzę pani powodzenia w osiągnięciu wytyczonych celów! Pozdrowienia!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"W blasku jakże pięknej chwały i glorii"

gloria po łacinie to chwała... - http://pl.wikipedia.org/wiki/Pleonazm

Komentarz został ukrytyrozwiń

A pani myśli że mi idzie o oceny po to żeby zebrać same 5?? Nie zna mnie pani a ocenia. Pisze bo to moja pasja a nie chęć zdobycia 5 czerwonych gwiazdek. Moja samoocena jest dość niska tak więc ni jak pani zarzuty co do jej braku nie mają sie ku temu artykułowi. Pod względem technicznym moje teksty to dno - i ja o tym wiem. Ale wiem tez że przede mną sporo nauki i wiem ze moja siłą i determinacją dotrę do celów jakie sobie stawiam czy to sie będzie komuś podobać czy też nie . . .

Dyskusja by była gdyby przeczytała pani tekst uważnie a nie przedstawiła swoje "ja" atakując ten artykuł nie wiadomo z jakiego powodu.
Uczepiła się pani jednego nie zważając o co tak naprawdę w tym artykule idzie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Widzę,że Pani nie jest nastawiona na dyskusję ,odnośnie artykułu;)Więc po co pisać?
Stawiam 5*-To PANIĄ ZADOWOLI?

Myślę,ze nie będzie więcej dyskusji....i zainteresowanych')
PS.Na przyszłość proponuję więcej "luzu"i samooceny')
Pozdrawiam')

Komentarz został ukrytyrozwiń

Przygotowana to ja jestem, widocznie pani nie :D

Polska saneczkarka zajęła 8 miejsce - pani zdaniem to zły wynik?? Bo moim nie - a w Polsce nawet nie ma toru saneczkowego. Panczenistki zdobyły brąz drużynowo - to źle?? Powtarzam ja wspominam o tych dobrych wynikach o których jest cisza. O klanie Ligockich nic nie pisałam wiec nie wiem jak pani to przeczytała w moim artykule - jeszcze raz "czyta pani ze zrozumieniem" :D

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie twierdzę ,że jest Pani czemuś winna;)Nie składam zażaleń;)
Wspomniała Pani o "innych reprezentantach"startujących w Olimpiadzie.Ja czytam ze zrozumieniem,a Pani polecam przygotowanie merytoryczne do tematu ,skoro o tym Pani pisze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A swoje zażalenia proszę złożyć do Komitetu Olimpijskiego bądź ministerstwa sportu. Bo ja niczemu winna nie jestem :P

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piateczka:)*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.