Szczęście sprzyja lepszym, czyli Wisła wygrywa

W ostatnim meczu 17. kolejki Orange Ekstraklasy Wisła Kraków wygrała szczęśliwie z KGHM Zagłębiem Lubin 2:1.

Niemal każdy fan piłki uważał, że ten pojedynek będzie hitem ligowej kolejki spotkań i świetnym zakończeniem tegorocznych, ligowych zmagań. Faktycznie, mecz był rozegrany na dobrym poziomie i dramaturgi nie zabrakło do ostatniej minuty.

Oficjalne logo Wisły Kraków. / Fot. logoJuż na początku spotkania KGHM Zagłębie mogło zdobyć bramkę, jednak piłkę Maciejowi Iwańskiemu spod nóg w ostatniej chwili wybił Cleber. Chwilę później Rui Miguel strzelił ponad bramką gospodarzy
W 44. minucie Mauro Cantoro z rzutu wolnego uderzył prosto w poprzeczkę. Po pierwszej połowie oba zespoły nie mogły być zadowolone z wyniku, ponieważ obie ekipy jedynie otarły się o zdobycie bramki.

Tuż po rozpoczęciu pierwszej połowy, Paweł Brożek, po kiksie Rafała Boguskiego, strzelił, a piłka minęła interweniującego Aleksandra Ptaka. W pięćdziesiątej siódmej minucie KGHM Zagłębie doprowadziło do wyrównania. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Michała Golińskiego, bramkę strzałem głową zdobył Manuel Arboleda.

Pod koniec meczu piłkarze 'Białej Gwiazdy" zdecydowanie przeważali i chwilę przed końcem spotkania Marek Zieńczuk, po podaniu Kamila Kosowskiego zdobył upragnionego gola. Kibice krakowskiej Wisły po meczu mogli sie cieszyć z nieprzerwanej serii 17 meczów bez porażki w tym sezonie.