Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

26693 miejsce

"Szczęście to nie przypadek" Krumboltza i Lewina

Gdyby ktoś powiedział Ci, że szczęście to nie przypadek, uwierzyłbyś?

John D. Krumboltz i Al S. Lewin na tak postawione pytanie z pewnością odpowiedzieliby twierdząco. Nie ma się czemu dziwić, gdyż to właśnie oni są autorami książki o dosyć kontrowersyjnym tytule: "Szczęście to nie przypadek".

Wyobraź sobie, że masz dwa warianty do wyboru:

1) Głupi zawsze ma szczęście
2) Szczęście to nie przypadek

Który z nich jest Ci bliższy? Jeśli wybierasz wariant pierwszy, musisz koniecznie zapoznać się z książką Krumboltza i Lewina. Autorzy, zdanie po zdaniu, strona po stronie, starają się przekonać czytelnika o słuszności swoich poglądów, popierając swe opinie barwnymi przykładami z życia znanych (i nie tylko znanych) osób. W swojej książce opisują szczegółowe rady, które można wykorzystać we własnym życiu, a także praktyczne ćwiczenia, które można zastosować od razu po zapoznaniu się z nimi.

Należy podkreślić, że autorzy nie skupiają się tylko i wyłącznie na rozdziałach związanych ze szczęściem. Przekonują czytelnika m.in., że należy popełniać pomyłki i iść dalej naprzód, gdyż "uczenie się na błędach pozwoli odnieść sukces". Przypominają, iż wiele osób początkowo odnosiło porażki, za przykład podając Johna Creaseya, którego rękopisy zostały odrzucone przez wydawców 753 razy, zanim opublikował 564 książki. O ileż łatwiej pojąć kolejną próbę, wiedząc, że ktoś znany tyle razy przed odniesieniem sukcesu doświadczył porażki!

Krumboltz i Lewin namawiają także, wbrew powszechnemu stereotypowi, że najpierw należy zdobyć pracę, a dopiero później nauczyć się ją wykonywać. Książka porusza jeszcze wiele innych interesujących kwestii, które nie byłyby już tak interesujące, gdybym je wszystkie streściła. Zamiast streszczenia, napiszę za autorami książki:

"Każdy z nas każdego dnia ma do dyspozycji dwadzieścia cztery godziny. Tylko od nas zależy, jak je wykorzystamy".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

czytelnik
  • czytelnik
  • 30.01.2011 17:12

Proszę o kontakt: 797498601. Przygotowujemy portal poświęcony czytelnictwu. Adam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.