Facebook Google+ Twitter

Szczęście we współczesnym świecie wg. Dalajlamy i Howarda C. Cutlera

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-11-14 08:21

W "Sztuce szczęścia w trudnych czasach" doktor Howard C. Cutler wspólnie z Jego Świątobliwością Dalajlamą przybliża filozofię mówiącą o sposobach uzyskania spokoju umysłu i poczucia szczęścia.

Jeśli któregoś dnia masz być szczęśliwy, czemu nie zaczniesz od dzisiaj?


"Sztuka szczęścia w trudnych czasach" Dalajlama, Howard C. Cutler / Fot. Okładka książkiKolejny poradnik o szczęściu? Owszem. Książek poruszających tę tematykę nie brakuje na rynku wydawniczym, ale takiej jak ta jeszcze nie czytaliście.

Czy wiecie jakie korzyści wypływają ze szczęścia? Udowodniono, że ludzie szczęśliwi potrafią osiągnąć sukces w każdej dziedzinie życia. Są bardziej kreatywni, więcej zarabiają, a firmy ich zatrudniające są bardziej rentowne. Pracownicy cieszą się przy tym dobrym zdrowiem (psychicznym i fizycznym) i żyją dłużej o około 10 lat. Odnoszą również sukcesy w życiu osobistym. Szczęście jednej osoby udziela się i innym: rodzinie, wspólnocie i całemu społeczeństwu.

Gdzie znajdziemy najszczęśliwszych ludzi? Np. w Szwajcarii. Bowiem tam występuje równowaga między jednostką i społeczeństwem. W tym kraju szanuje się prawa i godność człowieka, motywuje do rozwijania swoich mocnych stron i utwierdza wiarę w siebie. Jednocześnie ludzie mają świadomość, że należy dbać i troszczyć się o innych. Bo tylko związki międzyludzkie oparte na wspólnej trosce są największym źródłem szczęścia i zadowolenia.

Duchowy przywódca Tybetu pokazuje jak należy walczyć z lękiem, depresją, gniewem, zazdrością i przemocą. Mówi o współczuciu, empatii i altruizmie. One są wartościami bardzo pomocnymi i skutecznymi w działaniach zmierzających do przezwyciężania problemów, z którymi boryka się współczesny świat. A są nimi: brak poczucia wspólnoty, wyobcowanie ze społeczeństwa, uprzedzenia, nienawiść, rasizm, konflikty i w efekcie przemoc. One burzą szczęście na poziomie jednostkowym, wspólnotowym i światowym.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.