Facebook Google+ Twitter

Szczęśliwa cała rodzina - czyli dokąd się wybrać na zimowe ferie?

Często zadajemy sobie pytanie gdzie spędzić urlop, aby wszyscy członkowie rodziny znaleźli dla siebie coś, co sprawi, że będą tam szczęśliwi. Czy w Polsce jest takie miejsce skąd wszyscy wrócą zadowoleni, a do tego dużo zdrowsi ?

Muszyna - małe, ale pięknie położone miasteczko w pobliżu Krynicy oferuje niezliczenie wiele atrakcji dla przybyłych gości. Miałam okazję się o tym niedawno przekonać, a ponieważ zbliżają się ferie chciałabym podzielić z Państwem moimi wrażeniami. Tutaj nie można się nudzić.
Od najstarszych do najmłodszych - każdy znajdzie dla siebie miły sposób na spędzenie czasu i wspaniały wypoczynek.
Muszyna leży u zbiegu rzeki Poprad oraz potoków Szczawnik i Muszynka.Muszyna / Fot. Barbara Figurniak
Na lewym brzegu Popradu znajduje się Zapopradzie, gdzie mieści się centrum sportowo-rekreacyjne z basenami, amfiteatrem, skate parkiem, kortami tenisowymi, a w sezonie zimowym czynne jest lodowisko.Lodowisko w Muszynie / Fot. nieznany
W dzielnicy uzdrowiskowej znajduje się Park Zdrojowy "Zapopradzie". Miejsce to szczególnie polecam miłośnikom wody mineralnej. Obfite źródła o właściwościach leczniczych uczyniły Muszynę wyjątkowym uzdrowiskiem.
Muszyna wraz z sąsiadującymi miejscowościami Złockiem i Szczawnikiem oferuje usługi uzdrowiskowe w licznych sanatoriach, hotelach ośrodkach wczasowych.

Zamek na Nad miastem górują od wieków ruiny średniowiecznego zamku, usytuowanego na południowym grzbiecie Koziejówki. Miejsce to zwane Basztą jest licznie odwiedzanym punktem widokowym na miasto, Dolinę Popradu i Dolinę Muszynki.

Jedna z tras narciarskich. Zdjęcie pochodzi z internetu. / Fot. nieznanyW sezonie narciarskim, na terenie gminy Muszyna można skorzystać z 5 wyciągów narciarskich (1 krzesełkowy i 4 orczykowe). Dla miłośników narciarstwa przygotowano trasy o długości 3,8 km.
Zjazdy na naturalnym torze saneczkowym pod Kotylniczym Wierchem oferuje Ośrodek wypoczynkowy Activa

Psie zaprzęgi. Zdjęcie pochodzi z internetu. / Fot. nieznanyJazda psim zaprzęgiem to niewątpliwie jedna z najrzadziej spotykanych form aktywnego wypoczynku. Spotkanie z przyjaznymi czworonogami i nietypowa przejażdżka pozostaje w pamięci na długie lata.

W dnie bagnistego koryta potoku Złockiego, usytuowana jest mofeta o nazwie "Bulgotka". Wypływ CO2 częściowo ma miejsce pod pokrywą wody i dlatego jest doskonale widoczna i słyszalna. W kilku punktach, na powierzchni około 25 m2, wydobywają się nieustannie w dzień i w nocy różnej wielkości bąble CO2. W rejonie tym występuje również samotna sucha ekshalacja dwutlenku węgla – "Dychawka". Nazwa ta doskonale obrazuje jej charakterystyczne cechy, gdyż wydaje syczące odgłosy Miejscowi mówią, że słychać tam „oddech” ziemi.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (29):

Sortuj komentarze:

Panie Sławku, dziękuję, ale tak sobie myślę, że i jednym piórem da się wszystko napisać :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Chyba czas ferii się zaczął. śnieg dopisał. I mrozów wielkich nie ma.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basiu, wielka szkoda, że Muszyny wcześniej nie znałem, bo do tej pory byłbym stałym bywalcem, a może i mieszkańcem. To naprawdę super miejsce. Tam wszystko jest, nawet duże miasto nie może się tym pochwalić...i tu właśnie zadbał bym o swoje życie. Zaczerpnąłem wiedzy o Muszynie...i kto wie, jak tu wszystko sprzedam, czy nie wyniosę się do Muszyny...a jest to możliwe...Pani Basiu...TAK mnie Pani przekonała i o to chodzi..."Całuję rączki" Pani Redaktor i gdyby to ode mnie zależało, to dołożyłbym Pani jedno, ba, nawet dwa PIÓRA, bo zasługuje Pani na nie...ot co...może Redakcja weźmie to pod uwagę...Cieplutko pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo się cieszę Panie Sławku. Zgadzam się z Panem. Muszyna jest atrakcyjna również latem, a o zdrowie trzeba dbać cały rok :) Tam rzeczywiście można je poprawić i wypocząć.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Basiu, jedyne co mogę powiedzieć swym materiałem przekonała mnie Pani i do Muszyny opłaca się przyjechać...I tu nie ma znaczenia, czy zimą, czy latem, po zdrowie i wypoczynek, warto. Można tu sporo podreperować swoje zdrowie, "naładować akumulatory", jest co zwiedzać, gdzie spacerować, to atrakcyjna miejscowość ! Osiągnęła Pani swój cel, dziękuję, z miłą chęcią tu przyjadę...:) Serdecznie pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Psie zaprzęgi organizuje firma :Usługi rekreacyjne KURO TEAM Tomasz Kurowski - łatwo znaleźć w internecie. Do Muszyny warto przyjechać po zdrowie i wypoczynek. Dobrze wyposażone sanatoria oferują pełną gamę zabiegów z dziedziny balneoterapii, hydroterapii, kinezyterapii i aerozoterapii, leczą schorzenia układu oddechowego, moczowego, przewodu pokarmowego i narządów ruchu. W pijalniach wód mineralnych, czynnych w okresie zimowym, można całkowicie za darmo delektować się szczawami wodorowęglanowo-wapniowo-magnezowymi. O bogatej historii Muszyny świadczą liczne zabytki. U wylotu zabytkowej ul. Kościelnej (domy z półkolistymi bramami wjazdowymi) dostępu do miasta strzeże kościół z barokowo-klasycystycznym wnętrzem i figurą Pięknej Madonny z ok. 1470 r., która przywędrowała tutaj z Wawelu. Dzisiaj Kraków proponuje Muszynę jako miejsce wspaniałego wypoczynku.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W materiale pokazany jest piękny zaprzęg piesków (chyba haskie). Tak się zastanawiam, czy tam można takim zaprzęgiem pojechać, ale jak (?)...jako pasażer na saniach (?) Proszę powiedzieć...Nigdy nie uczestniczyłem w tego typu "kuligu", jedynie saneczkami za koniem, który wszystkich nas zasypał śniegiem spod kopyt, ale i tak było uroczo...:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adrianno, napisałam to szczerze i z sercem. To co mną kieruje zawiera się w ostatnich słowach tego komentarza. Cieszę się, że ktoś to tutaj dostrzegł i nie dziwi mnie, że to właśnie byłaś Ty : " ..Każdy z nas ma równe szanse czynienia dobra na tym świecie. Niech Pan spróbuje z tego skorzystać. To naprawdę czyni człowieka szczęśliwym..."
Bo rzeczywiście czyni.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Basiu, komentarz cudny! Ile jednak dobroci i wspaniałomyślności tkwi w człowieku!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wspaniała propozycja! Wynosi się wrażenie, że każdy zakątek kryje nieprzebrane bogactwo atrakcji!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.