39973 miejsce

Szczęśliwa wygrana The Blues. Chelsea - FC Barcelona 1-0 [Wideo]

Chelsea Londyn pokonała FC Barcelonę 1-0 w pierwszym półfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów. W przekroju całego meczu gracze The Blues oddali zaledwie jeden celny strzał na bramkę autorstwa Didiera Drogby, który wystarczył do zwycięstwa.

Sonda

Jakim wynikiem zakończy się rewanżowy mecz FC Barcelony z Chelsea ?

Początek tego spotkania zwiastował, że będzie to ciekawe widowisko. Mimo że w pierwszych minutach było dużo walki, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska, to kibice zgromadzenia na Stamford Bridge nie mogli narzekać na brak emocji. Najwięcej zamieszania w szeregach obronnych Barcelony robił Didier Droga, któremu pomagała siła fizyczna i szybkość. Jednak jego dynamiczne akcje w końcowej fazie były perfekcyjne, przerywane przez obronę katalońską na czele z kapitanem Carlesem Puyolem.

W 9. minucie Barcelona stworzyła sobie pierwsza znakomitą okazję, która powinna zakończyć się golem. Oko w oko z Petrem Cechem stanął Alexis Sanchez, który zdecydował się lobować wychodzącego golkipera Londyńczyków. Piłka po strzale Chilijczyka zatrzymała się jednak na poprzeczce.

Barcelona w dalszej fazie pierwszej połowy zaczęła budować przewagę, prowadząc grę na połowie Chelsea poprzez wymianę kilkuset króciutkich podań. W 17. minucie doskonałą szansę na zdobycie bramki miał najpierw Andres Iniesta, który oddał mocny strzał po ziemi. Petr Cech wybił tę piłkę przed siebie, a dobitka Fabregasa zamiast uderzeniem w światło bramki, zakończyła się kiksem. Tylko wyjątkowej nieskuteczności i niefrasobliwości zawodników ‘Blaugrany’ gracze Chelsea mogli zawdzięczać fakt, iż nie stracili jeszcze żadnego gola.

Kolejnymi groźnymi akcjami podopiecznych Pepa Guardioli zakończonymi bez powodzenia były: jedna z 26. minuty, kiedy to ponownie Fabregas sprawdził Cecha, który po raz kolejny kapitalnie obronił strzał pomocnika ‘Blaugrany’ oraz następna z 28. minuty, dobry strzał głową Leo Messiego, jednak bez problemów wyłapany przez bramkarza The Blues.

W 43. minucie gry Barcelona miała kolejną klarowną sytuację do strzelenia bramki. Po raz pierwszy tego wieczoru Leo Messi miał trochę więcej miejsca w środkowej strefie boiska, rozpędził się, mijając dwóch rywali i obsłużył fantastycznym prostopadłym podaniem wychodzącego na czystą pozycję Fabregasa, który posłał lekko piłkę obok wybiegającego z bramki Cecha. Przed utratą gola uratował The Blues Ashley Cole, który wybił futbolówkę zmierzającą niechybnie do siatki.

W przedłużonym czasie pierwszej połowy, zespół Roberto Di Matteo wyprowadził pierwszą groźną kontrę w tym spotkaniu. Cała sytuacja zaczęła się od straty piłki przez Messiego. Lampard posłał dlugie 30-metrowe podanie do pędzącego lewym skrzydłem Ramiresa, który wygrał pojedynek biegowy z Xavim i dograł piłkę na środek pola karnego do Didiera Drogby, a ten z dużym spokojem oddał strzał z pierwszej piłki i wpakował piłkę do siatki po rękach Victora Valdesa. Błąd w tej sytuacji popełnił Javier Mascherano, który nie zdołał upilnować silnego fizycznie napastnika The Blues. Należy zaznaczyć, że była to pierwsza składna akcja Londyńczyków w tym meczu. Mało tego, zespół Chelsea oddał w tym momencie pierwsze celne uderzenie na bramkę!