Facebook Google+ Twitter

Szczęśliwe zakończenie. "Sposób na teściową"

Co tydzień w cyklu "Szczęśliwe zakończenie" przedstawiam komedie romantyczne, które warto zobaczyć. Wakacje to dobry czas, aby sobie przypomnieć filmy z przed kilku lat. Pierwszy jaki wybrałam to "Sposób na teściową".

plakat Sposób na teściową - Monster in Law / Fot. plakatSamotna i piękna Charlotte Charlie Cantilini (w tej roli Jennifer Lopez znana również z innych komedii romantycznych, takich jak "Powiedz tak" czy "Pokojówka na Manhattanie"), pewnego dnia na przyjęciu spotyka przystojnego lekarza Kevina Fieldsa, (Michael Vartan znany m.in z innych komedii romantycznych takich jak "To musisz być Ty" oraz "Ten pierwszy raz" - za ta rolę dostał nominację do nagrody Złoty Popcorn), którego przez pomyłkę bierze za geja. Szybko jednak sprawa się wyjaśnia. Młodzi postanawiają razem zamieszkać. Jednak na drodze do prawdziwego szczęścia staje przeszyła teściowa - Viola Fields (Jane Fonda), która po stracie pracy jako dziennikarka telewizyjna, boi się, że straci również swojego jedynego syna, którego cały czas kontroluje.

Teściowa postanawia nie dopuścić do ślubu i knuje kolejne intrygi. Najwięcej ucierpi na tym miła i dobra Charlie, która szybko odkrywa spisek przyszłej teściowej. I również stara się jej odpłacić tym samym.

Charlie może zawsze liczyć na swoich przyjaciół Remy'ego (Adam Scott) i Morgan (Annie Parisse), którzy wspierają ją jak tylko mogą. Viola ma tylko jednego sprzymierzeńca, swoją przyjaciółkę i managerkę Rudy (Wanda Sykes), która od wielu lat obserwuję ją, zna ją prawie na pamięć no i przede wszystkim ma do niej anielską cierpliwość.

Charlie rozpoczyna walkę o swoją miłość i tym samym walkę z Violą. W dniu ślubu Charlie rezygnuje, bo nie chce przez całe życie toczyć walki z teściową. I wtedy do akcji wkracza była teściowa Violi, z którą oczywiście Viola miała podobne problemy co Charlie, odwieczne kłótnie i spory. Wtedy do Violi dociera prawda o samej sobie.

Pod koniec filmu bardzo ładne zachowanie Charlie, która wybacza wszystko Violi i mówi, że chce aby była obecna w życiu jej, Kevina i ich przyszłych dzieci.
W filmie piękne plaże, letnie i słoneczne widoki. Film w sam raz na wakacje.
Oryginalny tytuł: Monster in Law
Premiera filmu: 5 maja 2005 (świat), 15 lipca 2005 (Polska)
Produkcja: USA, Niemcy
Reżyseria: Robert Luketic
Scenariusz: Anya Kochoff
Znajdź nas na Google+


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.