Facebook Google+ Twitter

Szczur przyjacielem bezdomnego!

Szczur jako przyjaciel, towarzysz, pocieszyciel jest zawsze przy mnie. Pomaga mi znosić bezdomność, która jest taka dołująca. Po prostu gdy mi coś doskwiera, to pamiętam, że mam szczurzego przyjaciela!

Mój przyjaciel, gryzoń Czips, pomaga mi przetrwać ciężkie chwile w bezdomności, takie jak depresje. Poza tym mam kogoś o kogo muszę dbać, sprzątam po nim jak nabrudzi w kawiarence, kupuję mu jego ulubione ziarna w sklepie zoologicznym. Uczę go też sztuczek, takich jak wchodzenie po nogawce, chowanie się do kieszeni, siedzenie na ramieniu.

szczur na moim ramieniu

 

Czips najbardziej lubi ser. Gdy jest przy mnie i inni bezdomni mnie z nim widzą, czuję się wyróżniony. Starzy bezdomni mówią o Czipsie, iż jest "ostrym koniem" i postawiliby na niego każdą forsę. Gdy ich pytam dlaczego - mówią, że szczury to bardzo inteligentne zwierzęta, które zawsze towarzyszyły człowiekowi, czy tego człowiek pragnął czy nie. Gdy zapytałem panią fleczer ile stworzenie żyje - odpowiedziała, że 7 lat. Mój przyjaciel-szczur jest bardzo młody, ma zaledwie rok, ale jest mi naprawdę bliski. Czasami Czips coś zniszczy, wygryzie mi dziurę w najlepszym swetrze czy pogryzie niepostrzeżenie coś w plecaku, ale i tak go kocham. Jest dla mnie kimś wyjątkowym.

ja
wraz ze szczuremRazem jest weselej, zwłaszcza gdy spędzamy czas na zabawie. Jakoś lżej idzie się przez życie. Czasami tylko kobiety przestraszą się Czipsa, ale zwykle potem reagują pozytywnie. Ludzie często o niego pytają, jego wąsy łaskoczą tak przyjemnie, a miękkość futra jest uspokajająca.

Czips to spryciarz, z którym wszędzie da się wejść, bo potrafi długo siedzieć w kieszeni nie wychodząc. A gdy pałaszuje, to wkładam go do specjalnego pudełka, które kupiłem w sklepie zoologicznym. W pudełku mój przyjaciel pałaszuje ser, ziarno, warzywa.

Najbardziej lubię patrzeć jak szczur się myje - robi to tak zabawnie! Przypomina mi to, że higiena osobista, to jedna z najważniejszych czynności dnia codziennego. I tak żyjemy razem w harmonii, obok siebie. Tak naprawdę cieszę się, że jest ze mną i mam o kim myśleć każdego dnia.

Pozdrawiam serdecznie
Bezdomny Salvatore vel Wars...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (11):

Sortuj komentarze:

(+) fajnie opowiedziane:)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.03.2007 08:14

Szuczry :) Lubie szczury - miałem kiedyś jednego.
W sumie to jednego kupiłem, a że to była samiczka, okazało się że jest w promocji - 6 w cenie jednego, w dodatku to promocja z niespodzanką, bo te pozostałem 5 ujawniły się po kilu tygodniach.
Ale fakt faktem - szur to strzasznie mądre stworzenie, a w porównaniu do innych gryzoni, wręcz geniusz.
Czasami mojej szczurzycy nawet klatki nie zamykałem - bo wiedziałem, że nie ucieknie - w klatce miała jedzenie, wode, wygodny kat do spania - więc po co jej było uciekać? :).
+ za szczura ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

hmm, ogon tu nic nie znaczy wiecie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bo jak Pan Bóg przydzielał ogony, to alfabetycznie najpierw były lisy, a potem skunksy. Ale i tak ich nikt nie lubi.

Komentarz został ukrytyrozwiń

U szczurów jest coś, co je negatywnie wyróznia - ogon. Gdyby nie ogon, to niewielu laików by poznało, że to jednak szczur. Może by mu tak rozciapać ogon na płask? I poczernić? Byłby jako żywo bóbr... Ale pewnie leśniczy by się przyczepił z mandatem... Ktos zajął sie sarenka i ma kłopoty (przedwczoraj w tele). Plus dla sympatycznej pary.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Salwatore! mam nadzieję i zyczę Ci serdecznie abyś dożył lepszych czasów, mieszkania i miał gdzie wstawić piękną klatkę z zabawkami dla szczurka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus, bo ciekawie się czytało.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 27.02.2007 22:17

Ech, nie zatkało. Zwierzęta od tysiącleci towarzyszyły człowiekowi. Psychologia już dawno udowodniła, że zwierzęta domowe mają na nas korzystny wpływ. Szczególnie ludziom samotnym jest łatwiej, kiedy mają zwierzę. Istnieje też np. dogoterapia, hippoterapia, to ponoć bardzo pomocne w terapii dzieci z autyzmem.

Jest kilka literówek w tekście, ale co tam, plus.

Komentarz został ukrytyrozwiń

a czemu miało nas zatkac?

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ za tekst fajny szur

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.