Facebook Google+ Twitter

"Szczurowisko" Wojciecha J. Antczaka

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-11-23 16:49

Amerykanin, Peter Francis Stranger, przylatuje z Nowego Jorku do Obozu Bratnich Krajów Socjalistycznych celem sfinalizowania transakcji handlowej oraz krótkiego wypoczynku.

Niespodziewanie zostaje „zatrzymany tylko do wyjaśnienia” pod pozorem niewłaściwie wystawionej mu wizy, zakuty w kajdanki i przewieziony z lotniska do Ministerstwa Bezpieczeństwa Mas Pracujących.

Stamtąd, po wstępnym przesłuchaniu, nad wyraz łatwo udaje mu się wymknąć i mimo nieznajomości nawet podstawowych realiów kraju, w którym jest pierwszy raz, bez trudu dociera do amerykańskiej ambasady, niestety zamkniętej już o tej dość późnej porze. Po nieudanej próbie sforsowania ogrodzenia zostaje „zdjęty” przez tajniaków i odstawiony z powrotem do MBMP.

W wyniku na pozór, a chwilami może i naprawdę ogólnie panującego bałaganu i rozgrywek decydentów, wędruje z rąk do rąk przeróżnych typów tamtejszej rzeczywistości. Niczym Kafkowski Józef K. staje się przedmiotem, wręcz ofiarą bliżej nieokreślonych, a dla niego całkiem niepojętych „gierek” i „kruczków” tamtejszych władz.

„Szczurowisko” to reminiscencja z okresu PRL-u, opowieść o zniewoleniu jednostki przez system i lęku przed rzeczywistością.
Szczegóły


Rodzaj literatury: Beletrystyka
Wydawca: Novae Res, 2011
Format: 118x195mm, oprawa miękka
Wydanie: Pierwsze
Liczba stron: 380
ISBN: 978-83-7722-212-6
Nośnik: Druk
"Zamienione życia" - Rafaello Morgan

Wybrane dla Ciebie:


Tagi: Novae Res


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.