Facebook Google+ Twitter

Szczygło o publikacji nazwisk oficerów, którym odmówiono awansu

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-02 08:54

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Aleksander Szczygło uważa, że publikacja nazwisk oficerów, którym odmówiono awansu generalskiego jest skandalem. Były minister obrony narodowej podkreślił w radiowej "Trójce", że brak awansu po złożeniu propozycji jest dla niedoszłych generałów wielką krzywdą.

Aleksander Szczygło uważa, że nowi generałowie w polskiej armii są potrzebni, ze względu na konieczność wymiany kadr. Były szef resortu obrony zauważył, że przeszło dwudziestu generałów pełni służbę na placówkach dyplomatycznych poza granicami Polski.

Gość Polskiego Radia podkreślił, że liczba generałów wynika z wyliczeń ministerstwa obrony. Dodał, że brakuje generałów - dowódców brygad, a zbyt wielu wysokich rangą dowódców pracuje w administracji.

Kilka dni temu okazało się, że prezydent Lech Kaczyński nie zaakceptował kilkunastu nominacji generalskich, o które prosił minister obrony Bogdan Klich. Chodzi o awanse, które mają być wręczone w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Awanse dostało jedynie 3 z 15 zaproponowanych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.