Facebook Google+ Twitter

Szczyrk i Zetel. Miasta partnerskie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2011-03-03 16:01

W Szczyrku, w ramach wzajemnej współpracy i partnerstwa, gościli mieszkańcy niemieckiego miasta Zetel.

Część grupy z miasta partnerskiego Zetel. Trzeci od lewej Burmistrz Heiner Lauxterman i pani ks Sigund Hund. / Fot. Jan Byrt Goście z partnerskiego miasta Zetel przebywali w Polsce przez tydzień. Takie spotkania odbywają się cyklicznie w ramach wzajemnej współpracy tych dwóch miast, na mocy podpisanego 3 lata temu porozumienia. Ma ono na celu wymianę kulturalną, gospodarczą i informacyjną.

Mieszkańcy Zetel odwiedzają Szczyrk, a górale każdego roku odwiedzają swoją partnerską miejscowość nadmorską w Niemczech. Wśród grupy przybyłej tydzień temu był burmistrz Heiner Lauxterman. Wraz z innymi osobami zwiedził Kraków, Wisłę, Cieszyn, Istebną, Koniaków i Żywiec, a także Kopalnię Soli w Wieliczce.

Ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl. powiedział, że współpraca między krajami układa się bardzo dobrze.

W ramach relaksu goście sprawdzili na stokach Beskidów swoje umiejętności narciarskie. Do żadnych kontuzji nie doszło. Goście byli zachwyceni trasami narciarskimi. Mniej do gustu przypadły im niektóre wyciągi, które swoją świetność mają dawno za sobą.

Na koniec wizyty w Szczyrku grupa otrzymała z Parafii Ewangelickiej w prezencie budki dla ptaków (w ramach projektu na 500 lecie Reformacji 1517-2017) celem zamontowania ich w swoim mieście (zima jeszcze trwa, a nasi bracia mniejsi wciąż potrzebują pomocy).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Ciekawy prezent.5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Taka współpraca przynosi korzyści obu stronom. Coraz więcej polskich miast podpisuje umowy partnerskie z europejskimi miastami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.