Facebook Google+ Twitter

Szczyrk - idealny na zimowy wypoczynek

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-20 10:39

Współautorzy: Ewa Żuchowska

Tysiącom turystów ta miejscowość kojarzy się z górami pełnymi szlaków turystycznych i rowerowych, z kolejką krzesełkową na Skrzyczne, z pięknymi hotelami i oczywiście z szeregiem imprez. O Szczyrku opowiada nam burmistrz miasta.

Szczyrk / Fot. UM SzczyrkJacek Andrzej Kwiatkowski: Szczyrk. Tu warto być! Ale dlaczego?
Wojciech Bydliński: Po pierwsze ze względu na położenie Szczyrku, malowniczej doliny pomiędzy Skrzycznem, Klimczokiem a Skalitem. Po drugie ze względu na walory klimatyczne. Kolejno wymienię góralską gościnność mieszkańców, atrakcje rekreacyjno-wypoczynkowe, dobrą regionalną kuchnię przy dźwiękach kapeli góralskich. Wszystkie te czynniki oraz wiele innych, powodują, iż do Szczyrku na pewno warto przyjechać!

Co jest największym atutem miasta i okolic w sezonie zimowym?
- Bardzo dobre ukształtowanie terenu, daje olbrzymie możliwości do uprawiania sportów zimowych. Największa ilość tras narciarskich, ponad 30 wyciągów orczykowych i 60 km tras, zapewnia niesamowite wrażenia dla najbardziej wymagających narciarzy. Na Skrzyczne możemy wyjechać wyciągiem krzesełkowym skąd rozpościerają się niezapomniane widoki. Turyści mogą również skorzystać z bogatej oferty spacerów szlakami górskimi, zwiedzając nasze zabytki czy też podziwiając nowo wybudowany Kompleks Skoczni Narciarskich Szczyrk-Skalite. Dla umilenia pobytu naszym gościom, mieszkańcy proponują wiele innych atrakcji, chociażby kuligi połączone z paleniem ogniska. Oferta jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Wielu turystów i narciarzy, było tutaj wcześniej. Co nowego znajdą po przerwie?
- Na pewno zrobi ogromne wrażenie Kompleks Skoczni Narciarskich, jeden z najlepszych kompleksów skoczni narciarskich na świecie. Jak co roku rozgrywane będą tutaj min. Mistrzostwa Polski, Letnie Grand Prix w Skokach, FIS CUP w skokach narciarskich, LOTOS CUP w skokach narciarskich. Należy również wspomnieć o nowo powstałych trasach biegowych, na których oprócz rozgrywanych zawodów, każdy może się sprawdzić. Pływalnia, kino oraz galeria sztuki również ma wiele do zaoferowania. Wieczorami zapraszam do licznych restauracji i klubów, gdzie przy smacznej kuchni regionalnej, można się również dobrze zabawić.

Materiał opublikowany na: NajlepszeImprezy.eu

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

7557
  • 7557
  • 24.01.2011 09:55

Lepiej bez tych "niby pytań" (ntb. powielanych, z innych rozmów. To jest brak szacunku dla czytelnika.) , proszę napisać o rozmowie z Burmistrzem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.