Facebook Google+ Twitter

Szczyrk. Sezon motocyklowy 2014 rozpoczęty

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-04-28 19:15

27 kwietnia w Parafii Ewangelickiej w Szczyrku nastąpiło ekumeniczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Jak co roku, tak i teraz, kościół pękał w szwach. Modlono się do Boga o pomoc i ochronę na drogach.

 / Fot. ks. Jan ByrtW nabożeństwie ekumenicznym wzięli udział przedstawiciele WORD i Policji z Bielska Białej, reprezentanci parlamentu RP - posłanka Mirosława Nykiel oraz wszyscy chętni, którzy przybyli do świątyni. Ci, którzy nie zmieścili się w środku uczestniczyli w modlitwie stojąc na zewnątrz kościoła.

Nabożeństwo poprowadzili dwaj motocykliści - ks Henryk Mach z Bielska Białej i ks Jan Byrt ze Szczyrku, a śpiewem uświetnił je Chór Laudate z Ustronia Bładnic. Przy wyjściu z Kościoła wszyscy uczestnicy otrzymali odblaskowe opaski (dar bielskiego WORD) z napisem "Jezus Jest Drogą".

 / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt

Po nabożeństwie odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku. Pragnienie zaspakajano napojami bezalkoholowymi. Kto chciał, mógł sprawdzić na specjalnym symulatorze co dzieje się podczas wypadku, a także przejść się po placu w alkogoglach. Po posiłku uczestnicy spotkania udali się na wspólny przejazd pętlą Beskidzką.

Kolejne takie spotkanie chrześcijańskich motocyklistów w Szczyrku w październiku. Serdecznie zapraszamy!- powiedział ks. Jan Byrt w rozmowie z Wiadomościami24.pl.

 / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt / Fot. ks. Jan Byrt

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.