Facebook Google+ Twitter

Szczyrk. Sezon motocyklowy rozpoczęty

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2013-04-28 16:25

Dzisiejszej niedzieli do Szczyrku Salmopolu przybyli miłośnicy jednośladów różnych wyznań, aby o godzinie 11.00 wziąć udział w uroczystym nabożeństwie w Parafii Ewangelickiej.

 / Fot. ks. Jan ByrtMiłośnicy dwóch kółek (wśród których były również kobiety) przybyli na swoich rumakach na nabożeństwo ekumeniczne do Szczyrku Salmopolu ze Śląska i okolic. Nawet deszczowa pogoda nie była w stanie pokrzyżować im planów. Nie zabrakło także burmistrza miasta Szczyrk - Wojciecha Bydlińskiego, który przyjechał na swojej 35 letniej "Gazeli".

Nabożeństwo poprowadzili ks Jan Byrt ze Szczyrku i ks Henryk Mach z Bielska Białej. Podczas jego trwania wspólnie modlono się i proszono Boga i Ducha Świętego o pomoc i opiekę. Motocykliści opowiadali także o swoich działaniach na rzecz osób potrzebujących: o akcjach krwiodawstwa, o spotkaniach z więźniami i o pomocy udzielanej dzieciom z domów dziecka.

Od motocyklistów z Niemiec proboszcz parafii ks. Jan Byrt otrzymał dar - kielich komunijny. / Fot. ks. Jan Byrt

Wszystkim obecnym na nabożeństwie zostało udzielone Boże błogosławieństwo. Po nabożeństwie odbyło się przemiłe spotkanie przy stołach. Następnie uczestnicy spotkania wyruszyli na Pętlę Beskidzką.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Godna pochwały inicjatywa .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.