Facebook Google+ Twitter

Szczyt G20 w Rosji potwierdza podziały ws. Syrii. Obama unika Putina

W czwartek wieczorem odbyła się uroczysta kolacja, inaugurująca szczyt G20 w Rosji. Prezydent USA Barack Obama przyszedł na nią jako ostatni i wyraźnie unikał rozmowy z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. Komentatorzy twierdzą, że spotkanie na szczycie potwierdziło podziały w sprawie konfliktu w Syrii.

 / Fot. EPA/ILIYA PITALEV/HOST PHOTOSzczyt G-20 w Petersburgu zaingurowała uroczysta kolacja, na której politycy dyskutowali ws. ewentualnej interwencji w Syrii. Barack Obama dotarł na nią jako ostatni i według obserwatorów wyraźnie unikał kontaktu z Władimirem Putinem. Francuskie media twierdzą, że światowym przywódcom nie udało się wypracować wspólnego stanowiska.

Podczas roboczej kolacji prezydent USA podkreślił, że ma głębokie przekonanie, że ataku na przedmieściach Damaszku dokonały wojska prezydenta Baszszara al-Asada. Obserwatorzy uważają, że Obama stara się pozyskać sojuszników ataku na Syrię. Na razie opcję militarną poparły Francja i Turcja.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel poinformowała, że Niemcy nie wezmą udziału w tej operacji. "Wojna w Syrii musi zostać zakończona, ale da się to osiągnąć wyłącznie metodami politycznymi" - powiedziała.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.