Facebook Google+ Twitter

Szczyt G20: Wieczorne starcia policjantów z demonstrantami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-01 21:33

W Londynie, pod Bankiem Anglii, doszło do starcia policji z demonstrantami. Tymczasem w siedzibie premiera na Downing Street trwa robocza kolacja uczestników szczytu G-20.

Po spokojnej całodniowej demonstracji antykapitalistów w londyńskim City pod wieczór, około 21:15 czasu polskiego, jeden z kordonów policyjnych blokujących wszystkie okoliczne ulice przypuścił szturm na protestujących.

Policjanci z tarczami natarli z pałkami na niespodziewających się niczego uczestników protestu i pobili kilku leżących. Nie wiadomo, co sprowokowało tę przemoc, której nie wywołało wcześniej ani wytłuczenie części szyb w gmachu Banku Anglii, ani próba wdarcia się do wnętrza, ani podpalenie kukły bankiera powieszonego na ulicznych światłach. W sumie policja aresztowała 32 osoby.

Spokojnie przebiegły dwie inne demonstracje: przeciwko globalnemu ociepleniu, który odbywa się pod Europejska Giełdą Klimatyczną i antywojenna przed ambasadą amerykańską.

Tymczasem po krótkim przyjęciu u królowej Elżbiety II i zbiorowym zdjęciu w Pałacu Buckingham, na roboczą kolację na Downing Street przybyli uczestnicy szczytu G-20. Ich małżonki zasiadły w innej sali na kolacji pierwszych dam. Zabrakło na niej Carli Bruni, której nie zabrał do Londynu wyraźnie walecznie nastrojony prezydent Sarkozy.

JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.