Facebook Google+ Twitter

Szczyt gospodarczy u prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-02-25 08:15

Dziś w Pałacu Prezydenckim odbędzie się szczyt społeczno-gospodarczy poświęcony kryzysowi finansowemu i stagnacji gospodarczej.

Zaproszenie prezydenta otrzymali ekonomiści, bankowcy, przedstawiciele związków zawodowych, pracodawcy, samorządowcy oraz szefowie instytucji państwowych związani z gospodarką.

Lech Kaczyński, który jest organizatorem spotkania, powiedział, że chce namawiać uczestników do podejmowania wszystkich możliwych działań mających powstrzymać wzrost bezrobocia. Prezydent podkreślił, że na szczyt zaprosił również premiera i kilku ministrów.

Szef rządu zapowiedział, że skorzysta z zaproszenia, choć - jak podkreślił - jeszcze do niego nie dotarło. Zaznaczył jednak, że nawet jeśli otrzyma je godzinę przed szczytem, skorzysta z niego.
Szef Kancelarii prezydenta Piotr Kownacki poinformował, że zaproszenie dla premiera zostało już wysłane.

Na spotkanie w Pałacu Prezydenckim zaproszeni są między innymi szef NBP Sławomir Skrzypek, Henryka Bochniarz - prezydent Polskiej Konferencji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan", prezes Business Centre Club Marek Goliszewski oraz szefowie Solidarności i OPZZ Janusz Śniadek i Jan Guz.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.