Facebook Google+ Twitter

Szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Trójmieście

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-09-11 11:03

Od ceremonii oficjalnego powitania na Skwerze Kościuszki w Gdyni rozpocznie się szczyt Grupy Wyszehradzkiej w Trójmieście.

Prezydenci Polski, Czech, Słowacji i Węgier przejadą później z Gdyni do Sopotu, gdzie w Grand Hotelu będą rozmawiać między innymi o kryzysie gospodarczym i kwestiach energetycznych.

Powitanie odbędzie się według ceremoniału morskiego - orkiestra i kompania reprezentacyjna Marynarki Wojennej zademonstrują pokaz musztry paradnej. Komandor porucznik Bartosz Zajda tłumaczy, że będzie to pokaz, który można bardzo rzadko zobaczyć - w takt muzyki będą wykonywane specjalne układy musztry paradnej w wykonaniu marynarzy z kompanii reprezentacyjnej. Dodał, że nie będzie to muzyka poważna, bowiem będzie można usłyszeć motywy z filmu "Indiana Jones" czy fragmenty utworu "Sailing" Roda Stewarda.

Prezydenci wejdą później na pokład okrętu ORP Błyskawica i zwiedzą nie tylko pokład, ale i jego wnętrze. Zobaczą w jakich warunkach mieszkali i pracowali marynarze na okręcie, który jest symbolem drugiej wojny światowej.

Od południa rozmowy toczyć się będą w sopockim Grand Hotelu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.