Facebook Google+ Twitter

Szczyt NATO zdominowany tematyką Rosji i Gruzji

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-10 21:27

Ministrowie obrony państw NATO rozmawiali w Budapeszcie na temat stosunków z Rosją. W drugim dniu szczytu w stolicy Węgier obradowali członkowie specjalnej komisji NATO-Gruzja.

Szef resortu obrony Niemiec Franz Josef Jung przekonywał, że NATO powinno zainicjować "normalizację stosunków z Rosją", ponieważ Moskwa zgodnie z wcześniejszym planem pokojowym rozpoczęła wycofywanie wojsk ze stref buforowych przy granicach z Osetią i Abchazją.

Sekretarz generalny NATO Jaap de Hoop Scheffer podkreślił jednak, że Rosjanie nie wycofali się nadal z rejonu Achaugori, ktory przed 7 sierpnia był administrowany przez Tbilisi. Zdaniem sekretarza generalnego, Moskwa nie wywiązała się jeszcze z przyjętych zobowiązań.

Wczoraj amerykański sekretarz obrony Robert Gates powiedział, że Stany Zjednoczone zamierzają do końca tego roku zaproponować Gruzji objęcie NATO-wskim planem Działań na Rzecz Członkostwa. Robert Gates zapewnił, że "administracja Stanów Zjednoczonych nie zrezygnuje z żądania niepodległości, suwerenności i terytorialnej integralności Gruzji".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.